Κατηγορία 6A U/UTP Διάμετρος μικρού μεγέθους RJ45 καλώδιο, LSZH B1 5M
Λεπτομέρειες:
| Μάρκα: | Commscope |
| Αριθμό μοντέλου: | PC-C6AU-LSB1-WH-5M |
| Έγγραφο: | PC-C6AU-LSB1-WH .pdf |
Πληρωμής & Αποστολής Όροι:
| Ποσότητα παραγγελίας min: | 1 τεμ |
|---|---|
| Τιμή: | Negotiate |
| Συσκευασία λεπτομέρειες: | Κουτί |
| Χρόνος παράδοσης: | Βασισμένο στο αποθεματικό |
| Όροι πληρωμής: | T/T |
| Δυνατότητα προσφοράς: | Προμήθεια ανά έργο/παρτίδα |
|
Λεπτομερής ενημέρωση |
|||
| Τάξη ANSI/TIA: | 6Α | Τύπος καλωδίου: | U/UTP (unshielded) |
|---|---|---|---|
| Τύπος αγωγού: | Σκληρό καλώδιο | Διεπαφή, σύνδεσμος Α: | RJ45 βούλωμα |
| Χαρακτηριστικά διασύνδεσης: | πρότυπο | σύνδεσμος Α διεπαφή: | RJ45 βούλωμα |
| Μήκος: | 5 μ. | ||
| Επισημαίνω: | Καλώδιο Patch Cat 6A με υποστήριξη 10GBASE-T,Καλώδιο Ethernet μετάδοσης 30 μέτρων,Καλώδιο Patch Δικτύου με συμμόρφωση ασφαλείας LSZH |
||
Περιγραφή προϊόντων
Το καλώδιο σύνδεσης CAT6A 28AWG U/UTP LSZH της CommScope αντιπροσωπεύει το αποκορύφωμα των λύσεων σύνδεσης δικτύου, σχεδιασμένων για να προσφέρουν εξαιρετική απόδοση σε περιβάλλοντα υψηλής πυκνότητας.Αυτό το προηγμένο καλώδιο Cat 6A συνδυάζει ανώτερες δυνατότητες μετάδοσης με σχεδιασμό μειωμένης διάμετρου, καθιστώντας την ιδανική επιλογή για σύγχρονα κέντρα δεδομένων, επιχειρηματικά δίκτυα και τηλεπικοινωνιακές υποδομές.
- 28AWG λεπτή διάμετρος για ανώτερη διαχείριση καλωδίων
- Συμμόρφωση με τις απαιτήσεις ασφάλειας LSZH (Low Smoke Zero Halogen)
- Πλήρης απόδοση κατηγορίας 6A έως 30 μέτρα
- 750+ αντοχή κύκλου εισαγωγής
- Περιβαλλοντική σχεδίαση σύμφωνη με το RoHS
Με συμπαγές περίβλημα διάμετρου 5,2 mm και 28AWG αγωγούς,το καλώδιο επικάλυψης κατηγορίας 6A επιτρέπει την αποτελεσματική διαχείριση καλωδίων σε εγκαταστάσεις υψηλής πυκνότητας, διατηρώντας παράλληλα πλήρεις προδιαγραφές απόδοσης.
Κατασκευασμένο με υλικά LSZH που πληρούν την κατηγορία εύφλεκτης ικανότητας B1 και τα πρότυπα GB/T 31247, εξασφαλίζοντας ελάχιστες εκπομπές καπνού και τοξικών ουσιών σε περίπτωση πυρκαγιάς, διατηρώντας παράλληλα την περιβαλλοντική συμμόρφωση RoHS.
Οι συνδέσεις RJ45 έχουν χαρακτηριστεί για 750+ κύκλους εισαγωγής με επαφές από κράμα χαλκού και πολυανθρακικό περίβλημα, παρέχοντας μακροχρόνια αξιοπιστία σε απαιτητικά περιβάλλοντα δικτύου.
Αυτό το υψηλής απόδοσης καλώδιο δικτύου Cat 6A συμμορφώνεται με τις προδιαγραφές κατηγορίας 6A ANSI/TIA-568.2-D και τις απαιτήσεις της κατηγορίας Ea ISO/IEC 11801.3bt Τύπος 4 Ηλεκτρική ενέργεια για εφαρμογές Ethernet και χρησιμοποιεί τη διαμόρφωση καλωδίωσης T568B για καθολική συμβατότητα με τον εξοπλισμό δικτύου.
Ιδανικό για κέντρα δεδομένων, επιχειρηματικά δίκτυα, δωμάτια τηλεπικοινωνιών και εφαρμογές υψηλής πυκνότητας.Το συμπαγές σχέδιο Cat 6A U/UTP είναι ιδιαίτερα κατάλληλο για περιβάλλοντα όπου η βελτιστοποίηση του χώρου είναι κρίσιμη, διατηρώντας παράλληλα πλήρη απόδοση 10GBASE-TΤο καλώδιο αυτό υπερέχει σε δομημένα συστήματα καλωδίωσης, σερβερ racks και σε δίκτυα που απαιτούν αξιόπιστη σύνδεση υψηλής ταχύτητας.
| Παράμετρος | Προδιαγραφές |
|---|---|
| Τύπος προϊόντος | CAT6A Διάταξη U/UTP |
| Διάμετρος οδηγού | 28AWG Αγκυροβολημένος |
| Τύπος καλωδίου | Μη θωρακισμένα (U/UTP) |
| Υλικό σακάτου | LSZH (Low Smoke Zero Halogen) |
| Τύπος συνδέσμου | RJ45 (8P8C) |
| Διάμετρος | 5.2 mm |
| Διαθέσιμα μήκη | 1-30 μέτρα |
| Κύκλοι εισαγωγής | Ελάχιστο 750+ |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -10°C έως +60°C |
| Αξιολόγηση εύφλεκτης ικανότητας | GB/T 31247 Β1 |
Ο λεπτός σχεδιασμός 28AWG μειώνει τον όγκο του καλωδίου κατά περίπου 25% σε σύγκριση με τα τυποποιημένα καλώδια κατηγορίας 6A, επιτρέποντας υψηλότερη πυκνότητα θύρας και βελτιωμένη ροή αέρα στα ντουλάπια και τα περίβλημα του δικτύου.
Η κατασκευή LSZH ελαχιστοποιεί τις τοξικές καπνές και τις εκπομπές καπνού σε σενάρια πυρκαγιάς, παρέχοντας σημαντικό επιπλέον χρόνο εκκένωσης και προστατεύοντας ευαίσθητο ηλεκτρονικό εξοπλισμό από διαβρωτικά αέρια.
Διατηρεί πλήρες εύρος ζώνης 500 MHz και απόδοση 10 Gigabit Ethernet έως 30 μέτρα, υπερβαίνοντας τις βασικές απαιτήσεις της κατηγορίας 6A, παρέχοντας παράλληλα μελλοντική σύνδεση.
Αυτό το υψηλής απόδοσης καλώδιο δικτύου Cat 6A υποστηρίζει πλήρη απόδοση 10GBASE-T έως 30 μέτρα, καθιστώντας το ιδανικό για εφαρμογές κέντρων δεδομένων και επιχειρήσεων όπου οι μικρότερες διαδρομές είναι κοινές.
Ενώ το καλώδιο 28AWG έχει υψηλότερη αντίσταση, αυτό το καλώδιο U/UTP κατηγορίας 6A έχει σχεδιαστεί για να διατηρεί πλήρεις προδιαγραφές επιδόσεων κατηγορίας 6A εντός της ονομαστικής απόστασης των 30 μέτρων,παρέχοντας πανομοιότυπες επιδόσεις σε καλώδια μεγαλύτερου μεγέθους στις περισσότερες εφαρμογές patch.
Η κατασκευή LSZH κάνει αυτό το δίκτυο patch cord ιδανικό για κλειστούς χώρους με περιορισμένο εξαερισμό, συμπεριλαμβανομένων αεροσκαφών, πλοίων, τρένων, κέντρων δεδομένων,και ψηλά κτίρια όπου η ασφάλεια κατά των πυρκαγιών αποτελεί πρωταρχικό μέλημα.
Ναι, αυτό το καλώδιο σύνδεσης Cat 6A έχει σχεδιαστεί για να υποστηρίζει εφαρμογές PoE τύπου 4 IEEE 802.3bt, παρέχοντας ισχύ έως 90W διατηρώντας την ακεραιότητα της μετάδοσης δεδομένων.
Διατηρείται ελάχιστη ακτίνα κάμψης 4 φορές διάμετρος καλωδίου κατά την εγκατάσταση, ώστε να αποφεύγεται η υποβάθμιση των επιδόσεων.
Εγκατάσταση και λειτουργία εντός καθορισμένου εύρους θερμοκρασίας από -10 °C έως +60 °C για τη διασφάλιση βέλτιστης απόδοσης και μακροζωίας.
Χρησιμοποιήστε καλύμματα σκόνης όταν δεν χρησιμοποιούνται και αποφύγετε την υπερβολική δύναμη κατά τη σύνδεση για να διατηρηθεί ο προσδιορισμένος κύκλος εισαγωγής 750+.
Ελέγχεται ότι είναι συμβατή με τις τυπικές θύρες RJ45.
Η εγκατάσταση πρέπει να ακολουθεί τις κατευθυντήριες γραμμές ANSI/TIA-568.2-D για την ορθή επικύρωση της απόδοσης και την κάλυψη από την εγγύηση.








