Καλώδιο Patch Οπτικών Ινών CommScope OM4 LC-LC Duplex, 50/125μm Πολυτροπικό, Aqua, Μπουφάν LSZH, 1.8mm
Λεπτομέρειες:
| Μάρκα: | Commscope |
| Αριθμό μοντέλου: | CEP-LCLC-L40B002M |
| Έγγραφο: | CEP-LCLC-L40B.pdf |
Πληρωμής & Αποστολής Όροι:
| Ποσότητα παραγγελίας min: | 1 τεμ |
|---|---|
| Τιμή: | Negotiate |
| Συσκευασία λεπτομέρειες: | Κουτί |
| Χρόνος παράδοσης: | Βασισμένο στο αποθεματικό |
| Όροι πληρωμής: | T/T |
| Δυνατότητα προσφοράς: | Προμήθεια ανά έργο/παρτίδα |
|
Λεπτομερής ενημέρωση |
|||
| Διεπαφή, σύνδεσμος Α: | LC/UPC | Χαρακτηριστικά διεπαφής, σύνδεσμος A: | Διπλό x |
|---|---|---|---|
| Σύνδεσμος, σύνδεσμος Β: | LC/UPC | Χαρακτηριστικά διεπαφής, σύνδεσμος Β: | Διπλό x |
| Θήκη: | Aqua Green | Σύνολο πυρήνων, αριθμός: | 2 |
| Επισημαίνω: | Καλώδιο patch οπτικών ινών CommScope OM4,Διπλό καλώδιο οπτικών ινών LC-LC πολυτροπικό,Οπτικό καλώδιο 50/125μm LSZH |
||
Περιγραφή προϊόντων
CommScope OM4 LC-LC Duplex Fiber Optic Patch Cord, 50/125μm Multimode, Aqua, LSZH Jacket, 1.8mm
Υψηλής απόδοσης λύση πολυμέτωπων ινών
Το OM4 LC-LC διπλού τύπου καλώδιο οπτικών ινών της CommScope παρέχει εξαιρετικές επιδόσεις για κέντρα δεδομένων υψηλής ταχύτητας και επιχειρηματικά δίκτυα.Αυτό το κορυφαίο κορδόνι multi-mode οπτικής ινών διαθέτει χαμηλή απώλεια συνδεσιμότητας και ανώτερη αντοχή στην κάμψη για να εξασφαλίσει αξιόπιστη μετάδοση σήματος σε απαιτητικά περιβάλλοντα.
Κύρια πλεονεκτήματα
- Βελτιστοποιημένο για εφαρμογές Ethernet 40G και 100G
- Δίδυμες συνδέσεις LC αντιστρέψιμες σε πεδίο για εύκολη διαχείριση πολικότητας
- Ζακέτα με χαμηλό επίπεδο καπνού χωρίς αλογόντα (LSZH) για αυξημένη ασφάλεια
- Τελείωσε το εργοστάσιο και δοκιμάστηκε 100% για εγγυημένη απόδοση.
- Η τεχνολογία ανθεκτικών στις κάμψεις ινών ελαχιστοποιεί την υποβάθμιση του σήματος
Επισκόπηση του προϊόντος
Το CommScope OM4 LC-LC διπλό ινώδες οπτικό καλώδιο αντιπροσωπεύει το τελευταίο στην τεχνολογία πολλαπλών τρόπων ινών,σχεδιασμένο για υποστήριξη εφαρμογών υψηλού εύρους ζώνης σε σύγχρονα κέντρα δεδομένων και επιχειρηματικά δίκτυαΑυτό το σύρμα multi-mode LC-LC χρησιμοποιεί 50/125μm ανθεκτική στην κάμψη ίνα που υπερβαίνει τα βιομηχανικά πρότυπα για οπτική απόδοση και αξιοπιστία.
Βασικά χαρακτηριστικά
- Δυαδικοί συνδετήρες LC/UPC και στα δύο άκρα
- Πράσινο μπουφάν για εύκολη αναγνώριση OM4
- 1.8mm διάμετρος LSZH καλωδιακό μπουφάν
- Διατίθεται σε μήκους από 1 έως 30 μέτρα
- Σχεδιασμός Zipcord για εύκολο διαχωρισμό και διαχείριση
- Συμμόρφωση με τα πρότυπα TIA/EIA-568-C.3 και ISO/IEC 11801
Τεχνολογία & Πρότυπα
Αυτό το σύρμα multi-mode οπτικών ινών ενσωματώνει προηγμένη τεχνολογία οπτικών ινών που πληροί αυστηρά διεθνή πρότυπα.3 και των προδιαγραφών ISO/IEC 11801Το καλώδιο φυτικών ινών OM4 LC-LC διαθέτει βελτιωμένες δυνατότητες εύρους ζώνης που υποστηρίζουν απαιτήσεις μεταφοράς δεδομένων υψηλής ταχύτητας.
Αρχή λειτουργίας
Τα καλώδια ελαστικών οπτικών ινών μεταδίδουν δεδομένα χρησιμοποιώντας παλμούς φωτός μέσω γυαλιών ή πλαστικών ινών.καθιστώντας το ιδανικό για εφαρμογές μικρής έως μεσαίας απόστασηςΟι συνδετήρες LC παρέχουν ακριβή ευθυγράμμιση των πυρήνων ινών, ελαχιστοποιώντας την απώλεια εισαγωγής και την αντίστροφη αντανάκλαση για βέλτιστη ακεραιότητα σήματος.
Εφαρμογές
- Διασύνδεση και διασταυρούμενες συνδέσεις κέντρων δεδομένων
- Ο διακομιστής να αλλάξει σύνδεση
- Δίκτυα περιοχής αποθήκευσης (SAN)
- Υποδομές τηλεπικοινωνιών
- Σύνδεσεις ραχοκοκαλιάς δικτύου επιχείρησης
- Περιβάλλον υψηλής απόδοσης υπολογιστών
Τεχνικές προδιαγραφές
| Παράμετρος | Προδιαγραφές |
|---|---|
| Κωδικός προϊόντος | CEP1CLC140B |
| Τύπος ινών | OM4 Πολυτρόπος, 50/125μm |
| Συνδετήρες | Δελτίο ΕΚΑΧ του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου και του Συμβουλίου |
| Καλωδιακό μπουφάν | LSZH, διάμετρος 1,8 mm |
| Αδυνάμωση | ≤ 3,0 dB/km @ 850nm ≤1,0 dB/km @ 1300nm |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -10°C έως +60°C |
| Δυνατότητα κάμψης | 15 mm ακτίνα: ≤0,10dB @850nm 7Ράδιο 0,5 mm: ≤0,20 dB @850nm |
| Συμμόρφωση | Κίνα RoHS, ISO 9001:2015, RoHS |
Οδηγός επιλογής
| Αριθμός μοντέλου | Διάρκεια | Χρώμα | Εφαρμογή |
|---|---|---|---|
| CEP1CLC140B003M | 3 μέτρα | Ακουα Πράσινο | Σύνδεσμοι ράκα |
| CEP1CLC140B005M | 5 μέτρα | Ακουα Πράσινο | Διασταυρούμενες συνδέσεις |
| CEP1CLC140B010M | 10 μέτρα. | Ακουα Πράσινο | Διάδρομος Κέντρου Δεδομένων |
| CEP1CLC140B020M | 20 μέτρα. | Ακουα Πράσινο | Μακροτερότερες Εκδρομές |
Ανταγωνιστικά πλεονεκτήματα
- Ανώτερη απόδοση κάμψης:Η προηγμένη σχεδίαση ινών διατηρεί την ακεραιότητα του σήματος ακόμη και σε σενάρια στενής στροφής
- Συμπλέκτες αντιστρέψιμων πεδίου:Εύκολη αντιστροφή πολικότητας χωρίς ειδικά εργαλεία
- Βελτιωμένη ασφάλεια:Το σακάκι LSZH μειώνει τις τοξικές εκπομπές σε περίπτωση πυρκαγιάς
- Διασφάλιση ποιότητας:100% εργοστασιακή δοκιμή με μεμονωμένα αποτελέσματα δοκιμών
- Σχεδιασμός για το μέλλον:Υποστηρίζει τα τρέχοντα και τα δίκτυα υψηλής ταχύτητας επόμενης γενιάς
Υπηρεσία & Υποστήριξη
Όλα τα καλώδια CommScope είναι υποστηριζόμενα από ολοκληρωμένη τεχνική υποστήριξη και εξυπηρέτηση.Κάθε ασύρματο multi-mode LC-LC υφασματικού patch υποβάλλεται σε αυστηρές διαδικασίες ελέγχου ποιότητας και αποστέλλεται με τα αποτελέσματα των μεμονωμένων δοκιμώνΤο παγκόσμιο δίκτυο υποστήριξης μας εξασφαλίζει έγκαιρη βοήθεια για τις προκλήσεις εγκατάστασης και ενσωμάτωσης.
Συχνές Ερωτήσεις
Ποια είναι η μέγιστη ταχύτητα δεδομένων που υποστηρίζεται από αυτό το καλώδιο OM4;
Αυτό το σύρμα multi-mode οπτικής ινών υποστηρίζει ταχύτητες δεδομένων έως και 100Gbps σε αποστάσεις έως 150 μέτρα χρησιμοποιώντας κατάλληλους δέκτες-διαβιβαστές, καθιστώντας το ιδανικό για εφαρμογές 40G και 100G Ethernet.
Μπορώ να αλλάξω την πολικότητα των συνδετήρων LC στο πεδίο;
Ναι, οι διπλές συνδέσεις LC έχουν σχεδιαστεί για εύκολη αντιστροφή της πολικότητας πεδίου χωρίς ειδικά εργαλεία, παρέχοντας ευελιξία κατά την εγκατάσταση και τη συντήρηση.
Τι σημαίνει η ονομασία σακάκι LSZH;
Το LSZH σημαίνει Low Smoke Zero Halogen, που σημαίνει ότι το καλώδιο δεν παράγει καπνό και δεν έχει αέρια αλογονωμένα όταν εκτίθεται σε πυρκαγιά, αυξάνοντας την ασφάλεια σε κλειστούς χώρους.
Συμπεριλαμβάνονται τα αποτελέσματα της εξέτασης σε κάθε ιμάντα επίδρασης;
Ναι, κάθε πλέγμα multi-mode LC-LC είναι 100% εργοστασιακά δοκιμασμένο και τα δεδομένα δοκιμής απώλειας εισαγωγής παρέχονται με κάθε συσκευασμένη μονάδα.
Ποια είναι η ελάχιστη ακτίνα κάμψης για αυτό το καλώδιο;
Το καλώδιο διατηρεί εξαιρετικές επιδόσεις με ακτίνα κάμψης μόλις 7,5 mm, με αλλαγή εξασθένισης μικρότερη από 0,20 dB στα 850nm.
Οδηγίες εγκατάστασης και χειρισμού
- Πάντα να χρησιμοποιείτε κατάλληλη διαχείριση καλωδίων για να αποφεύγετε απότομες στροφές κάτω από τη ελάχιστη ακτίνα
- Να φυλάσσεται κάλυμμα σκόνης στις συνδέσεις όταν δεν χρησιμοποιούνται για την πρόληψη της μόλυνσης
- Αποφύγετε την υπερβολική ένταση κατά την εγκατάσταση - η μέγιστη δύναμη έλξης δεν πρέπει να υπερβαίνει τα 25 lbs
- Βεβαιωθείτε ότι οι συνδετήρες είναι καθαροί πριν από το ζευγάρωμα χρησιμοποιώντας κατάλληλα εργαλεία καθαρισμού οπτικών ινών
- Αποθηκεύεται σε δροσερό, ξηρό περιβάλλον μακριά από το άμεσο ηλιακό φως όταν δεν χρησιμοποιείται
- Ελέγξτε τη συμβατότητα με τον υπάρχοντα εξοπλισμό και τους δέκτες πριν από την ανάπτυξη
Θέλετε να μάθετε περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με αυτό το προϊόν








