Mellanox MMA2P00-AS / MMA2P00-ASHT 25GbE SR SFP28 οπτικός δέκτης.
Λεπτομέρειες:
| Μάρκα: | Mellanox |
| Αριθμό μοντέλου: | Mma2p00-ΟΠΩΣ |
| Έγγραφο: | MMA2P00-AS.pdf |
Πληρωμής & Αποστολής Όροι:
| Ποσότητα παραγγελίας min: | 1 τεμ |
|---|---|
| Τιμή: | Negotiate |
| Συσκευασία λεπτομέρειες: | Εξωτερικό κουτί |
| Χρόνος παράδοσης: | Βασισμένο στο αποθεματικό |
| Όροι πληρωμής: | T/T |
| Δυνατότητα προσφοράς: | Προμήθεια ανά έργο/παρτίδα |
|
Λεπτομερής ενημέρωση |
|||
| Κατάσταση: | Νέο και πρωτότυπο | Διαθεσιμότητα: | Στοκ |
|---|---|---|---|
| Τεχνολογία: | Ethernet | Μέγιστη ταχύτητα: | 25GBE |
| Τύπος σύνδεσης: | SFP28 | Πομποδέκτης: | μέχρι 100μ έως 100μ. |
| Επισημαίνω: | Μεταδότης Mellanox 25GbE SR SFP28,Οπτικός δέκτης 850nm MMF,Μεταλλικός δέκτης MMA2P00-ASHT με εγγύηση |
||
Περιγραφή προϊόντων
Μεταδότης οπτικού σήματος SFP28
Υψηλής απόδοσης 850nm multimode SFP28 για 25GbE & 10GbE Ethernet, με επιλεξιμό retiming, εκτεταμένες επιλογές θερμοκρασίας (μέχρι 85 °C) και συμμόρφωση IEEE.
Επισκόπηση του προϊόντος
ΗMMA2P00-ASκαιMMA2P00-ASHTείναι συσσωρευτικοί οπτικοί δέκτες SFP28 από την Mellanox® σχεδιασμένοι για σύνδεση υψηλής ταχύτητας 25GbE.Χρησιμοποιούν προηγμένη τεχνολογία ολοκληρωμένων κυκλωμάτων για να προσφέρουν εξαιρετική ακεραιότητα σήματος με χαμηλή κατανάλωση ενέργειαςΟι ενότητες αυτές λειτουργούν σε ονομαστικό μήκος κύματος 850nm μέσω διπλών πολυμέσων ινών και είναι πλήρως συμβατές με τις προδιαγραφές SFF-8402 και IEEE 802.3bm.Η οπτική διεπαφή χρησιμοποιεί τυποποιημένες διπλές συνδέσεις LC, υποστηρίζοντας ταχύτητες δεδομένων έως 25,78125 GBd. Με επιλεξιμό retiming τόσο στον πομπό όσο και στον δέκτη, προσφέρουν ευελιξία για λειτουργία 25G με retimed ή 10G χωρίς retimed.Οι αυστηρές δοκιμές παραγωγής εξασφαλίζουν αξιόπιστη απόδοση εκτός συσκευασίας.
Βασικά χαρακτηριστικά
- Επιλέξιμη επαναπρογραμματισμός τόσο για τις διαδρομές του πομπού του πομπού όσο και για τις διαδρομές του πομπού του πομπού του πομπού του πομπού του πομπού του πομπού του πομπού του πομπού του πομπού του πομπού του πομπού του πομπού του πομπού του πομπού του πομπού του πομπού του πομπού του πομπού του πομπού
- Προγραμματιζόμενο εύρος εξόδου Rx και προεξάρτηση για βελτιστοποίηση σήματος
- Προγραμματιζόμενος εξισωτής εισόδου Tx και λειτουργία σβήσης εισόδου
- Συμμόρφωση με τις SFF-8402, SFF-8472, IEEE 802.3 25GBASE-SR και 10GBASE-SR
- 3.3V τροφοδοσία με επίπεδο ισχύος SFP28 1 (μέγιστο 1,5W) ∆ημιουργούμενη διάσπαση τόσο χαμηλή όσο 0,45W
- Ποσοστό σφάλματος bits (BER) καλύτερο από 1E‐15
- Εκτεταμένη θερμοκρασία λειτουργίας: 0 °C έως 85 °C (MMA2P00-ASHT) με εσωτερική ανάγνωση DDM έως 90 °C
- Ασφάλεια λέιζερ κλάσης 1 (συμμόρφωση με την IEC/EN 60825-1)
- Σχήμα SFP28 που συνδέεται με θερμό πλέγμα
- Συμμόρφωση με το RoHS (χωρίς μόλυβδο)
Τεχνολογία & Ενσωμάτωση
Η τεχνολογία ολοκληρωμένου κυκλώματος της Mellanox® επιτρέπει χαμηλή ισχύ και υψηλή απόδοση μέσα στο πακέτο SFP28.Η ενότητα περιλαμβάνει μια σειρά VCSEL (850nm) και έναν δέκτη PIN συνδυασμένο με μια λειτουργία επαναπρογραμματισμού με βάση το DSPΤο retiming μπορεί να ενεργοποιηθεί επιλεκτικά για λειτουργία 25G ή να παραβιαστεί για συμβατότητα προς τα πίσω 10G. Η ψηφιακή διάγνωση (DDM) ανά SFF-8472 παρέχει παρακολούθηση σε πραγματικό χρόνο της θερμοκρασίας, της τάσης, της θερμοκρασίας, της τάσης, της τάσης και της τάσης.Προδιάθεση λέιζερΟ προγραμματιζόμενος εξισωτής Tx αντισταθμίζει τις απώλειες της πλακέτας υποδοχής, ενώ η έμφαση Rx προσαρμόζεται σε διαφορετικές συνθήκες σύνδεσης,διασφάλιση ισχυρών οπτικών ανοίξεων ακόμη και πάνω από μεγάλες πολυμερείς ίνες.
Τυπικές Εγκαταστάσεις
- Διασύνδεση κέντρου δεδομένων:25GbE συνδέσεις μεταξύ διακομιστών, διακόπτες και αποθήκευσης εντός ράκων ή σε γειτονικές ράκες (έως 100m στο OM4).
- 10GbE Legacy ενσωμάτωση:Επαναφορά της ταχύτητας (με απενεργοποίηση της επαναπρογραμματισμού) για συνδέσεις 10GBASE-SR, προστατεύοντας τις υπάρχουσες επενδύσεις.
- Κέντρο/συγκέντρωση επιχειρήσεων:Πορτές SFP28 υψηλής πυκνότητας σε διακόπτες top-of-rack που συνδέονται με NIC ικανές για 25G.
- Υπολογιστές υψηλών επιδόσεων (HPC):Χαμηλή καθυστέρηση και χαμηλή BER για τις διασυνδέσεις συστάδων.
Συμβατότητα και διαλειτουργικότητα
| Σύστημα / Πρότυπο | Συμμόρφωση / Σημειώσεις |
|---|---|
| IEEE 802.3 25GBASE-SR | Πλήρης συμμόρφωση (με ενεργοποίηση της επαναπρογραμματισμού) |
| Δελτίο ΕΚΑΧ, Δελτίο ΕΚΑΧ, Δελτίο ΕΚΑΧ | Πλήρης συμμόρφωση (αποκατάργηση της επαναπροσαρμογής) |
| ΣΧ-8402 / ΣΧ-8472 | Μηχανική και διαχειριστική διεπαφή |
| Εναλλακτικοί και προσαρμογείς Mellanox | Δοκιμάστηκε με διακόπτες φάσματος, NIC ConnectX‐4/5/6 |
| Πλατφόρμες Broadcom / Cisco / Arista 25G | Σχεδιασμός πιστοποιημένος από τον προμηθευτή· αναμένεται διαλειτουργικότητα αλλά επιβεβαιώνεται ανά πλατφόρμα |
Τεχνικές προδιαγραφές
| Παράμετρος | Αξία / Περιοχή |
|---|---|
| Πρόσθετη τάση | 3.135 V ∙ 3.465 V (3,3 V ονομαστική) |
| Δυναμική διάσπαση (χωρίς επαναχρονολόγηση) | 00,45 W τυπικό, 0,5 W μέγιστο |
| Δυναμική διάσπαση (επαναχρηματοδότηση) | 00,7 W τυπικό, 0,8 W μέγιστο |
| Ταχύτητα δεδομένων (οπτική) | έως 25,78125 GBd (NRZ) |
| Διάστημα κύματος | 840 860 nm (ονομαστικό 850 nm) |
| Μέγιστη εμβέλεια (25GbE) | 70 μέτρα στο OM3, 100 μέτρα στο OM4 |
| Μέγιστη εμβέλεια (10GbE) | 100 μέτρα στο OM3 (300 μέτρα τυπικά στο 10G) |
| Οριακό όριο ζημίας (μέσος όρος) | 3.4 dBm (μέγιστο) ️ Δεν καθορίζεται δημόσια |
| Ενεργειακή θερμοκρασία (MMA2P00-AS) | 0 °C έως 70 °C (εσωτερική DDM έως 75 °C) |
| Ενεργειακή θερμοκρασία (MMA2P00-ASHT) | 0 °C έως 85 °C (εσωτερική DDM έως 90 °C) |
| Θέρμανση αποθήκευσης | -40 °C έως 85 °C |
| Σχετική υγρασία (λειτουργία) | 5% ∼ 85% (μη συμπυκνωτικό) |
| ΒΑ | < 1Ε-15 |
| Τύπος συνδέσμου / ινών | Δύο LC / πολυμέθοδος (OM3/OM4) |
Οδηγός επιλογής: MMA2P00-AS έναντι MMA2P00-ASHT
| Αριθμός τμήματος | Εργασιακή θερμοκρασία | Διάβασμα DDM | Καλύτερα για |
|---|---|---|---|
| MMA2P00-AS | 0°C έως 70°C | Μέχρι 75°C εσωτερικά | Τυποποιημένα περιβάλλοντα κέντρου δεδομένων / επιχείρησης |
| MMA2P00-ASHT | 0°C έως 85°C | Μέχρι 90°C εσωτερικά | Εξωτερικές, βιομηχανικές ή υψηλής θερμοκρασίας ζώνες |
Και οι δύο υποστηρίζουν ταυτόσημα οπτικά και ηλεκτρικά χαρακτηριστικά. Επιλέξτε την παραλλαγή HT για εκτεταμένες απαιτήσεις θερμοκρασίας θήκης.
Πλεονεκτήματα και επιχειρηματική αξία
- Απόδοση ενέργειας:Το 0,45W μειώνει το θερμικό φορτίο σε εγκαταστάσεις υψηλής πυκνότητας.
- Προετοιμασία για το μέλλον και συμβατότητα προς τα πίσω:Η ενιαία SKU καλύπτει τόσο τις υποδομές 25G όσο και τις υποδομές 10G.
- Επέκταση εύρους θερμοκρασίας (HT):Επιτρέπει την ανάπτυξη σε μη ελεγχόμενα περιβάλλοντα χωρίς επιπλέον ψύξη.
- Ποιότητα Mellanox:Οι αυστηρές δοκιμές παραγωγής εξασφαλίζουν χαμηλότερα ποσοστά αποτυχίας στο πεδίο.
- Πιστοποιημένο από τον προμηθευτή:Κατασκευάστηκε και δοκιμάστηκε από την Mellanox, εγγυάται τη διαλειτουργικότητα με τα συστήματα Mellanox και μειώνει τον κίνδυνο συμβατότητας.
Πληροφορίες για την εξυπηρέτηση και την εγγύηση
Οι οπτικοί δέκτες Mellanox LinkX περιλαμβάνουνΕλάχιστη εγγύηση υλικού 1 έτοςΓια προηγμένες επιλογές αντικατάστασης ή εκτεταμένη υποστήριξη, παρακαλούμε επικοινωνήστε με τον αντιπρόσωπο πωλήσεων σας..
Όλες οι ενότητες είναι συμβατές με το RoHS και πληρούν τις απαιτήσεις ασφάλειας λέιζερ κλάσης 1.
Λίστα ελέγχου αγοραστή
- Βεβαιωθείτε ότι ο διακόπτης/ροότερος σας υποστηρίζει θύρες SFP28 (25G) ή SFP+ (10G).
- Επιλέξτε MMA2P00-ASHT εάν η θερμοκρασία του περιβάλλοντος μπορεί να υπερβαίνει τους 70 °C.
- Βεβαιωθείτε ότι ο τύπος πολυμέτωπης ινώδους ίνες (OM3/OM4) και η απόσταση (≤100m) πληρούν τον προϋπολογισμό σύνδεσης.
- Επιβεβαιώστε τη ρύθμιση επαναχρονισμού σύμφωνα με τις απαιτήσεις του οικοδεσπότη σας (έλεγχος μητρώου).
- Για μεγάλες αναπτύξεις, ζητήστε αποτελέσματα δοκιμών διαλειτουργικότητας με μη-Mellanox εξοπλισμό.
Συχνές Ερωτήσεις
Α: Ναι. Με την απενεργοποίηση της επαναχρονισμού (μέσω μητρώου ή αυτόματης διαπραγμάτευσης), λειτουργεί ως μονάδα 10GBASE-SR. Επιβεβαιώστε την υποστήριξη του οικοδεσπότη για το 10G SFP +.
Α: Η έκδοση ASHT είναι κατάλληλη για θερμοκρασία λειτουργίας 85 °C (έναντι 70 °C) και επιτρέπει εσωτερικές ενδείξεις DDM έως 90 °C.
Α: Δεν συνιστάται. Είναι βελτιστοποιημένο για OM3/OM4. Η εμβέλεια του OM2 δεν καθορίζεται και μπορεί να είναι περιορισμένη.
Α: Ναι, είναι προγραμματισμένο από το εργοστάσιο με δεδομένα Mellanox, εξασφαλίζοντας την ορθή ταυτοποίηση σε ιστότοπους Mellanox.
Προφυλάξεις και χειρισμός
- Ευαίσθητο σε ESD χρησιμοποιήστε κατάλληλη γείωση κατά τον χειρισμό.
- Αποφύγετε να κοιτάζετε τις οπτικές θύρες με μεγέθυνση όταν το μοντέλο είναι ενεργοποιημένο.
- Δεν πρέπει να υπερβαίνουν τις απόλυτες μέγιστες ονομαστικές τιμές (στροφή τάσης τροφοδοσίας, όριο ζημίας).
- Καθαρίστε τις οπτικές συνδέσεις πριν από το ζευγάρωμα. Ελέγξτε για μόλυνση.
- Βεβαιωθείτε ότι η συσκευή υποδοχής παρέχει επαρκή εξαερισμό, ειδικά σε περιβάλλοντα HT.
Η Hong Kong Starsurge Group Co., Limited είναι ένας προμηθευτής τεχνολογίας δικτύου, υπηρεσιών πληροφορικής και λύσεων ολοκλήρωσης συστημάτων.Η εταιρεία εξυπηρετεί πελάτες σε όλο τον κόσμο με προϊόντα που περιλαμβάνουν διακόπτες δικτύουΜε την υποστήριξη μιας έμπειρης ομάδας πωλήσεων και τεχνικής, η Starsurge υποστηρίζει βιομηχανίες όπως η κυβέρνηση, η υγειονομική περίθαλψη,ΚατασκευήΗ εταιρεία προσφέρει επίσης λύσεις IoT, συστήματα διαχείρισης δικτύου, προσαρμοσμένη ανάπτυξη λογισμικού, πολυγλωσσική υποστήριξη και παγκόσμια παράδοση.Με μια προσέγγιση που δίνει προτεραιότητα στον πελάτηΗ Starsurge επικεντρώνεται στην αξιόπιστη ποιότητα, την ευαίσθητη εξυπηρέτηση και τις προσαρμοσμένες λύσεις που βοηθούν τους πελάτες να χτίσουν αποτελεσματική, επεκτάσιμη και αξιόπιστη υποδομή δικτύου.







