NVIDIA MMS4X00-NS 800G Twin-Port OSFP Transceiver: 2x400G NDR InfiniBand & 400GbE για Quantum-2/Spectrum-4
Λεπτομέρειες:
| Μάρκα: | Mellanox |
| Αριθμό μοντέλου: | MMS4X00-NS |
| Έγγραφο: | MMS4X00-NS.pdf |
Πληρωμής & Αποστολής Όροι:
| Ποσότητα παραγγελίας min: | 1 τεμ |
|---|---|
| Τιμή: | Negotiate |
| Συσκευασία λεπτομέρειες: | Εξωτερικό κουτί |
| Χρόνος παράδοσης: | Βασισμένο στο αποθεματικό |
| Όροι πληρωμής: | T/T |
| Δυνατότητα προσφοράς: | Προμήθεια ανά έργο/παρτίδα |
|
Λεπτομερής ενημέρωση |
|||
| Μοντέλο Αρ: | MMS4X00-NS | Σχήμα: | Κυβοειδής |
|---|---|---|---|
| Εξουσία: | Ενιαία ισχύ 3.3V | Κατάσταση προϊόντων: | Στοκ |
| Προέλευση: | Ινδία / Ισραήλ / Κίνα | Θερμοκρασία λειτουργίας: | 0 ℃ - 70 ℃ |
| Τεχνικές: | CMIS | Τεχνολογία: | Υποστήριξη IB και ETH |
Περιγραφή προϊόντων
2x400G NDR InfiniBand / 400GbE για κβαντικά 2 και 4 διακόπτες φάσματος
Ο NVIDIA MMS4X00-NS είναι ένας πρωτοποριακός 800G OSFP πολλαπλών θύρων που ενσωματώνει δύο ανεξάρτητους κινητήρες 400G σε μια ενιαία ενσωματωμένη μονάδα.υποστηρίζει οπτική DR8 με μονό τρόπο με εμβέλεια έως και 100 μέτρωνΙδανικό για τη σύνδεση διακόπτη σε διακόπτη, διακόπτη σε προσαρμογέα και DGX H100 Cedar-7.
Τα NVIDIA MMS4X00-NS (επεξεργασία πτερυγίου) και MMS4X00-NS-FLT (επεξεργασία επίπεδης επιφάνειας) είναι δίδυμοι δέκτες 800Gb/s που χρησιμοποιούν δύο οπτικούς συνδέσμους MPO‐12/APC,κάθε μία από τις οποίες παρέχει 400Gb/s με τη χρήση διαμόρφωσης 100G‐PAM4Αυτή η καινοτομία επιτρέπει σε ένα μόνο κλουβί OSFP να υποστηρίζει δύο φυσικές θύρες, διπλασιάζοντας αποτελεσματικά την πυκνότητα του μπροστινού πάνελ σε διακόπτες Quantum-2 InfiniBand και Spectrum-4 Ethernet.Ο πομπός αυτόματα ανιχνεύει το πρωτόκολλο διακόπτη (InfiniBand ή Ethernet) και λειτουργεί απρόσκοπτα και στα δύο περιβάλλονταΜε ενσωματωμένη ψηφιακή διάγνωση (DDM), κατάσταση ύπνου χαμηλής ισχύος (1.5W) και συμμόρφωση CMIS 4.0, το MMS4X00-NS παρέχει αξιόπιστη, ενεργειακά αποδοτική οπτική διασύνδεση 800G για σύγχρονα κέντρα δεδομένων.
800Gb / s (2x400G) ανά κλουβί OSFP· μειώνει τις θύρες διακόπτη και την καλωδίωση.
Εμφυλική εντοπισμός NDR InfiniBand και αυτοαπογνώριση πρωτοκόλλου Ethernet 400GbE.
1310nm EML λέιζερ, 8 ίνες ανά θύρα, 100m εμβέλεια (2 πάτς πάνελ συμπεριλαμβανομένων).
17W μέγιστη ενεργητική ισχύς, 1.5W χαμηλής ισχύος κατάσταση ύπνου, 3.3V μονάδα τροφοδοσίας.
Εναλλακτικός διακόπτης (800G), ένας διακόπτης σε δύο προσαρμογείς 400G ή ένας διαχωριστής 1:2 για τέσσερις συνδέσεις 200G.
Πίνακας 2 - Εφαρμογή των προδιαγραφών για τα συστήματα που υπόκεινται σε τεχνική επανεξέταση
Προηγμένη διάγνωση, loopback, γεννήτρια PRBS, και field firmware αναβαθμιζόμενο.
Συμμόρφωση με το RoHS, θερμό plug-in, θερμοκρασία θήκης από 0°C έως +70°C.
Το MMS4X00-NS αξιοποιεί τη διαμόρφωση 100G-PAM4 σε 8 παράλληλες λωρίδες μονής λειτουργίας ανά θύρα, με δύο ανεξάρτητους κινητήρες δέκτη εντός μίας ενιαίας μονάδας OSFP.Η κατοχυρωμένη με δίπλωμα ευρεσιτεχνίας κατακόρυφη διάταξη συνδέσμου MPO‐12/APC της NVIDIA ταιριάζει σε δύο full‐duplex 400G διεπαφές εντός του τυποποιημένου OSFP footprintΗ ενότητα υποστηρίζει προσαρμοστική εξισορρόπηση Tx, προγραμματιζόμενο εύρος εξόδου Rx και ολοκληρωμένη ψηφιακή διαγνωστική παρακολούθηση (θερμοκρασία, τάση, ρεύμα παρεκκλίσεων, ισχύ TX/RX).Διαθέτει επίσης υποδοχή και γραμμική πλευρά loopback καθώς και PRBS πρότυπο ελέγχου, επιτρέποντας την αντιμετώπιση προβλημάτων σε επίπεδο πεδίου και τη βελτιστοποίηση συνδέσμων.
- Εναλλακτικός διακόπτης σε 800Gb/s:Δύο δέκτες-αποδέκτες MMS4X00-NS (ένας σε κάθε Quantum‐2/Spectrum‐4) συνδεδεμένοι με δύο ευθεία καλώδια MFP7E30 ινών για αμφίδρομο κύτταρο 800G.
- Εναλλαγή σε διπλό 400G προσαρμογέα/DPU:Σύνδεση ενός πολλαπλού δέκτη-αποδέκτη σε δύο κάρτες ConnectX‐7 (OSFP) ή BlueField‐3 (QSFP112) 400G χρησιμοποιώντας ευθεία καλώδια ινών.
- Πηγαίνετε σε τέσσερις συνδέσεις 200G:Χρησιμοποιώντας καλώδια διαχωρισμού 1:2 (MFP7E40-N0xx) για την παροχή τεσσάρων συνδέσεων 200Gb/s από ένα και μόνο κλουβί OSFP.
- DGX H100 Ενσωμάτωση:Η επίπεδη έκδοση (MMS4X00-NS-FLT) συνδυάζεται με κάρτες Cedar‐7 μέσα στο NVIDIA DGX H100, μειώνοντας τον αριθμό των δέκτων-αποδέκτων κατά το ήμισυ σε σύγκριση με τις προηγούμενες γενιές.
- Επιλογές μακράς εμβέλειας:Για 500m διακόπτης σε διακόπτη, παραγγείλετε MMS4X00-NS-NM (ιώδες λωρίδα) για εκτεταμένη εμβέλεια μονής λειτουργίας.
Είναι πλήρως συμβατό με τα οικοσυστήματα InfiniBand και Ethernet της NVIDIA από άκρο σε άκρο.
- Κβαντικά-2 NDR InfiniBand διακόπτες (αεροψυγμένα, απαιτείται πτερύγιο)
- Συγκεντρώσεις φάσματος 4 400GbE (32/64 κλουβιά OSFP)
- Προσαρμοστές ConnectX‐7 (OSFP και QSFP112 form factors)
- ΔΕΠΥ BlueField-3 (QSFP112)
- DGX H100 & πλατφόρμες ψύξης με υγρό (επίπεδη έκδοση)
| Παράμετρος | Προδιαγραφές |
|---|---|
| Ποσοστό δεδομένων | Συνολικά 800Gb/s (2x 400Gb/s), 8x 100G-PAM4 ανά θύρα |
| Φόρμα | Συμμόρφωση με την MSA (OSFP (Octal Small Form Factor Pluggable) |
| Οπτικός σύνδεσμος | 2x MPO‐12/APC (αγωνική φυσική επαφή, 8 δραστικές ίνες η καθεμία) |
| Τύπος ινών | Λάιζερ EML 1310nm με μονό τρόπο (SMF) |
| Μέγιστη εμβέλεια | 100 μέτρα (με δύο πίνακες επικάλυψης), διαθέσιμη έκδοση 500 μέτρων (-NM) |
| Καταπολέμηση της εξουσίας | Μέγιστο 17W (ενεργό), κατάσταση ύπνου χαμηλής ισχύος 1,5W |
| Πρόσθετη τάση | 3.3V ± 5% |
| Περιοχή θερμοκρασίας θήκης | 0°C έως +70°C (λειτουργία) |
| Θέρμανση αποθήκευσης | -40°C έως +85°C |
| Σχετική υγρασία (μη συμπυκνωτική) | 5% έως 95% |
| Υποστήριξη πρωτοκόλλου | NDR InfiniBand / 400Gb Ethernet (αυτόματη ανίχνευση) |
| Διασύνδεση διαχείρισης | CMIS 4.0 (I2C), DDM, διακοπή, έλεγχος χαμηλής ισχύος |
| Ασφάλεια με λέιζερ | Προϊόν λέιζερ κλάσης 1, FDA/CDRH, IEC 62368, RoHS |
| Εναρμόνιση θερμής | Ναι, προδιαγραφές θερμής πρίζας OSFP |
Σημείωση: Οι παράμετροι που δεν προσδιορίζονται δημόσια στο έγγραφο αναφοράς φέρουν την ένδειξη "Δεν προσδιορίζονται δημόσια" ∙ παρακαλούμε να επιβεβαιώσετε πριν παραγγείλετε προσαρμοσμένες διαμορφώσεις.
| Αριθμός τμήματος παραγγελίας (OPN) | Περιγραφή | Εφαρμογή |
|---|---|---|
| MMS4X00-NS | Δύο θύρες OSFP, 2x400G DR8, πτερυγμένη κορυφή, εμβέλεια 100m | Επικοινωνίες με ψύξη αέρα Quantum‐2 / Spectrum‐4 |
| MMS4X00-NS-FLT | Δίδυμη θύρα OSFP, επίπεδη, 100m | DGX H100, Cedar‐7, συστήματα ψύξης με υγρό |
| MMS4X00-NS-NM | 500m εμβέλεια, ενιαία λειτουργία (οίχθη λωρίδα) | Μακρύτεροι σύνδεσμοι διακόπτη-διακόπτη |
- Η πυκνότητα των λιμένων διπλασιάστηκε:Δύο θύρες 400G ανά φυσικό κλουβί OSFP, μειώνοντας τον αριθμό των διακόπτες και την πολυπλοκότητα της καλωδίωσης.
- Κατώτερη ισχύς συστήματος ανά gigabit:Η κοινή ηλεκτρονική μονάδα και η λειτουργία ύπνου χαμηλής κατανάλωσης μειώνουν δραματικά την ενέργεια αδρανής χρήσης.
- Ετοιμασμένη για το μέλλον χωρητικότητα 800G:Η απρόσκοπτη μετανάστευση από την υποδομή 400G στην υποδομή 800G χωρίς αλλαγή του υλικού του διακόπτη.
- Ενιαία απογραφή:Ένας διαβιβαστής SKU τόσο για το InfiniBand όσο και για το Ethernet απλοποιεί τα ανταλλακτικά και την ανάπτυξη.
- Η έγκριση του οικοσυστήματος NVIDIA:Οι αυστηρές δοκιμές παραγωγής εξασφαλίζουν την αξιοπιστία και την απόδοση.
Ο όμιλος Starsurge του Χονγκ Κονγκ παρέχει πλήρη τεχνική υποστήριξη πριν από τις πωλήσεις και μετά τις πωλήσεις, συμπεριλαμβανομένης της επαλήθευσης συμβατότητας, συμβουλευτικής παροχής firmware και παγκόσμιας εφοδιαστικής.Η ομάδα μας προσφέρει προσαρμοσμένες συστάσεις συναρμολόγησης καλωδίων και υπηρεσίες RMAΓια τις παραγγελίες με όγκο, διαθέσιμη εξειδικευμένη διαχείριση λογαριασμού και 24ωρη ανταπόκριση.
Α: Ναι. Ο δέκτης-διαβιβαστής περιέχει και το firmware πρωτοκόλλου και ενεργοποιεί αυτόματα τη σωστή λειτουργία όταν εισάγεται σε έναν διακόπτη Quantum‐2 (IB) ή Spectrum‐4 (Ethernet).
Α: Δύο ξεχωριστά καλώδια διασταύρωσης MPO‐12/APC προς MPO‐12/APC (τύπου Β). Για εφαρμογές διαχωρισμού χρησιμοποιήστε καλώδια διακοπής 1:2 (σειρά MFP7E40).
Α: Το πτερύγιο (MMS4X00-NS) παρέχει επιπλέον επιφάνεια για την ψύξη της ροής αέρα στους διακόπτες.
Α: Ναι, χρησιμοποιώντας ευθεία καλώδια MPO‐12/APC σε έναν πομπό 400G QSFP112 (π.χ. MMS1X00-NS400).
Α: Τυπική εγγύηση κατασκευαστή 1 έτους, επεκτάσιμη.
- Πάντα να τοποθετείτε καλύμματα σκόνης όταν δεν υπάρχει καλώδιο ινών· έως και το 80% των προβλημάτων σύνδεσης προέρχονται από μολυσμένες συνδέσεις.
- Χρησιμοποιήστε εγκεκριμένες μεθόδους στεγνού καθαρισμού ∙ ποτέ μην εφαρμόζετε υγρά.
- Η ενότητα είναι ευαίσθητη σε ηλεκτροστατική εκφόρτιση.
- Δεν πρέπει να υπερβαίνουν τις απόλυτες μέγιστες ονομαστικές τιμές (θερμοκρασία θήκης > 70 °C ή παροχή > 3,6 V).
- Χρησιμοποιήστε μόνο τα καλώδια τύπου Β που συνιστάται από την NVIDIA για τη διατήρηση της πολικότητας και της ακεραιότητας του σήματος.
Η Hong Kong Starsurge Group Co., Limited είναι ένας προμηθευτής τεχνολογίας που παρέχει δίκτυο υλικού, υπηρεσίες πληροφορικής και λύσεις ολοκλήρωσης συστημάτων.Η εταιρεία εξυπηρετεί πελάτες σε όλο τον κόσμο με προϊόντα που περιλαμβάνουν διακόπτες δικτύουΜε την υποστήριξη μιας έμπειρης ομάδας πωλήσεων και τεχνικής, η Starsurge υποστηρίζει βιομηχανίες όπως η κυβέρνηση, η υγειονομική περίθαλψη,ΚατασκευήΗ εταιρεία προσφέρει επίσης λύσεις IoT, συστήματα διαχείρισης δικτύου, προσαρμοσμένη ανάπτυξη λογισμικού, πολυγλωσσική υποστήριξη και παγκόσμια παράδοση.Με προσέγγιση που δίνει προτεραιότητα στον πελάτηΗ Starsurge επικεντρώνεται στην αξιόπιστη ποιότητα, την ευαίσθητη εξυπηρέτηση και τις προσαρμοσμένες λύσεις που βοηθούν τους πελάτες να χτίσουν αποτελεσματική, επεκτάσιμη και αξιόπιστη υποδομή δικτύου.
2 ανεξάρτητες θύρες 400G
(Διαθέσιμη παραλλαγή 500m)
+1,5W κατάσταση αδράνειας
Διαβούλευση για τις επιλογές βιομηχανικής απασχόλησης
| Πλατφόρμα NVIDIA | Φόρμα | Υποστηριζόμενη | Απαιτούμενη παραλλαγή δέκτη |
|---|---|---|---|
| Κβαντικό-2 διακόπτης NDR | OSFP (αεροψυγμένο) | - Ναι, ναι. | MMS4X00-NS (πλεονεκτήματα) |
| Εναλλακτικός διακόπτης Ethernet φάσματος 4 | OSFP (αεροψυγμένο) | - Ναι, ναι. | MMS4X00-NS (πλεονεκτήματα) |
| DGX H100 (Cedar‐7) | Εσωτερικό κλουβί OSFP | - Ναι, ναι. | MMS4X00-NS-FLT (πετραπέζιο) |
| Προσαρμοστής ConnectX‐7 | Δελτίο ΕΚΑΧ του Δικαστηρίου | - Ναι, ναι. | Μέσω καλωδίων ευθείας ή διαίρεσης |
| BlueField-3 DPU | Δελτίο ΕΚΑΧ, Δελτίο ΕΚΑΧ | - Ναι, ναι. | Μέσα από ευθεία 400G QSFP112 δέκτη (MMS1X00-NS400) |
- Επιβεβαιώστε το μοντέλο διακόπτη (Quantum‐2 / Spectrum‐4) και τον τύπο ψύξης (αέρας/ρευστό) για να επιλέξετε πτερυγμένο ή επίπεδο.
- Υπολογισμός μήκους ινών: έως 100m για το πρότυπο, επιλέξτε -NM για έως 500m.
- Καθορισμός της απαιτούμενης διάσπασης: ευθεία καλώδια (2x400G) ή διαχωριστικό καλώδιο 1:2 (4x200G).
- Βεβαιωθείτε ότι οι συνδετήρες MPO‐12/APC (κορυφή γωνιασμένη, πράσινο κέλυφος) ̇ δεν είναι συμβατοί με το UPC.
- Ελέγξτε εάν και τα δύο καλώδια ινών σε σύνδεση διπλών θύρων είναι του ίδιου τύπου (και τα δύο ευθεία ή και τα δύο διαχωριστικά).
- Ελέγξτε εάν το λογισμικό σταθεροποίησης ConnectX‐7/BlueField‐3 υποστηρίζει ταχύτητες NDR200 ή NDR400.
- NVIDIA MMS4X00-NS-FLT για DGX H100
- NVIDIA MMS1X00-NS400 ¢ Μονή θύρα 400G OSFP δέκτη (DR4)
- MFP7E30‐Nxxx
- MFP7E40‐N0xx 1: 2 διαχωριστικό MPO‐12/APC σε διπλό MPO‐12/APC, έως 50m
- Πλατφόρμα μετατροπής Quantum‐2 64 θύρες 400G NDR InfiniBand
- Κατευθυντήριες γραμμές διαχείρισης καλωδίων NVIDIA και FAQ (Σημείωση εφαρμογής)
- Ειδικότητα OSFP MSA αναθεώρηση 1.12 (www.osfpmsa.org)
- CMIS 4.0 / 5.0 Πρότυπο Διασύνδεσης Διαχείρισης
- Καλύτερη πρακτική ανάπτυξης NDR NVIDIA InfiniBand.







