200Gb/s QSFP56 HDR παθητικό καλώδιο DAC ∙ Mellanox MCP1650-H002E26 2m 26AWG LSZH
Λεπτομέρειες:
| Μάρκα: | Mellanox |
| Αριθμό μοντέλου: | MCP1650-H002E26 |
| Έγγραφο: | PB_MCP1650-H0xxEyy_200Gbps_...AC.pdf |
Πληρωμής & Αποστολής Όροι:
| Ποσότητα παραγγελίας min: | 1 τεμ |
|---|---|
| Τιμή: | Negotiate |
| Συσκευασία λεπτομέρειες: | Εξωτερικό κουτί |
| Χρόνος παράδοσης: | Βασισμένο στο αποθεματικό |
| Όροι πληρωμής: | T/T |
| Δυνατότητα προσφοράς: | Προμήθεια ανά έργο/παρτίδα |
|
Λεπτομερής ενημέρωση |
|||
| Κατάσταση: | Νέο και πρωτότυπο | Διαθεσιμότητα: | Στοκ |
|---|---|---|---|
| Τεχνολογία: | Infiniband | Μέγιστη ταχύτητα: | HDR |
| Τύπος σύνδεσης: | QSFP56 | Μήκος: | 2,0μ |
| Ρυθμός δεδομένων: | 100GB/s | Χρόνος εγγύησης: | 1 Έτος |
Περιγραφή προϊόντων
200Gb/s QSFP56 HDR Passive Copper DAC
Σχεδιασμένο για περιβάλλον InfiniBand HDR 200Gb/s, το καλώδιο χαλκού άμεσης σύνδεσης MCP1650-H002E26 παρέχει οικονομικά αποδοτική, αξιόπιστη σύνδεση μικρών αποστάσεων.Χρησιμοποιώντας PAM4 διαμόρφωση 50Gb/s ανά λωρίδα, αυτό το παθητικό καλώδιο QSFP56 εξαλείφει το κόστος του οπτικού δέκτη και το υπερβολικό κόστος ισχύος, διατηρώντας ταυτόχρονα τα ποσοστά σφάλματος bits κάτω από 1E-15 όταν συνδυάζεται με τα συστήματα Mellanox HDR.Το σακάκι LSZH και η ισχυρή απόδοση EMI το καθιστούν ιδανικό για την εναλλαγή στην κορυφή του ράφι και εντός του ράφι.
ΗMellanox MCP1650-H002E26είναι ένα υψηλής απόδοσης παθητικό καλώδιο χαλκού που έχει σχεδιαστεί για εφαρμογές InfiniBand HDR (High Data Rate) 200Gb/s. Μέρος της σειράς LinkX,Αυτό το καλώδιο άμεσης σύνδεσης QSFP56 ενσωματώνει οκτώ ζευγάρια χαλκού υψηλής ταχύτητας που λειτουργούν με διαμόρφωση PAM4 50Gb / s ανά λωρίδαΤο σύνολο περιλαμβάνει EEPROM με δεδομένα διαμόρφωσης προϊόντος προσβάσιμα μέσω της διεπαφής διαχείρισης SFF-8636 I2C.1W τυπική κατανάλωση ισχύος και παθητική σχεδίαση, μειώνει σημαντικά το κόστος ισχύος και ψύξης του κέντρου δεδομένων σε σύγκριση με τα ενεργά οπτικά καλώδια ή τις μονάδες δέκτη-διαβιβαστή.το καλώδιο υποστηρίζει εγκατάσταση θερμής σύνδεσης και πληροί τις αυστηρές απαιτήσεις της IBTA InfiniBand HDR.
- Μέχρι 200Gb/s συνολική ταχύτητα δεδομένων (4x 50Gb/s PAM4)
- Πλήρως συμβατό με τις προδιαγραφές IBTA InfiniBand HDR
- Σχεδιασμός από παθητικό χαλκό ∙ χωρίς ενεργά συστατικά, μηδενική ποινή καθυστέρησης
- Φόρμουλ QSFP56 με θερμή σύνδεση ανά SFF-8665
- Μικρή κατανάλωση ισχύος: < 0,1 W (μέγιστο) από μονάδα 3.3 V
- EEPROM με ταυτοποίηση προϊόντος και σειρά (διασύνδεση I2C)
- Σκληρή κατασκευή καλωδίων: 26 αγωγοί AWG, εξωτερικό κάλυμμα LSZH
- Περιοχή θερμοκρασίας λειτουργικού χώρου: 0°C έως 70°C
- Ανώτερη απόδοση BER: < 1E-15 με συστήματα Mellanox InfiniBand HDR
- Συμμόρφωση με το RoHS, PCB χωρίς μόλυβδο (LF) και χωρίς αλογόντα (HF)
Ο MCP1650-H002E26 αξιοποιεί τη διαμόρφωση PAM4 4 λωρίδων με 50Gb / s ανά λωρίδα, επιτρέποντας 200Gb / s απόδοση μέσω παθητικής υποδομής χαλκού.Συμμορφώνεται με τις μηχανικές απαιτήσεις της SFF-8665 και την διεπαφή διαχείρισης της SFF-8636.Κάθε καλώδιο υποβάλλεται σε αυστηρές δοκιμές παραγωγής, συμπεριλαμβανομένης της επικύρωσης υψηλής ταχύτητας του διαγράμματος οφθαλμού, της απώλειας εισαγωγής και του διασταυρούμενου ομιλικού ελέγχου για να διασφαλιστεί η αξιοπιστία έξω από το κουτί.Το μετρητή 26 AWG εξασφαλίζει τη βέλτιστη ακεραιότητα του σήματος σε απόσταση 2 μέτρων, διατηρώντας την ελάχιστη ακτίνα στροφής: μονή στροφή 47 mm, συναρμολόγηση/επαναλαμβανόμενη στροφή 94 mm, διευκολύνοντας την ευέλικτη ανάπτυξη σε ράφια υψηλής πυκνότητας.
- Επικοινωνία από την κορυφή του ράφου (ToR):Συνδέστε τους διακόπτες InfiniBand HDR σε κόμβους υπολογισμού μέσα στο ίδιο ράκ.
- Υψηλής απόδοσης υπολογιστές (HPC):Σύνδεσμοι μικρής εμβέλειας μεταξύ διακομιστών GPU και διακόπτες φύλλων σε ομαδοποιημένα περιβάλλοντα.
- Διασύνδεση κέντρου δεδομένων:Λογιστικές διασυνδέσεις σημείων προς σημεία για κόμβους αποθήκευσης και δίκτυα διαχείρισης.
- Συγκεντρώσεις AI/ML:Σύνδεσμοι εξαιρετικά χαμηλής καθυστέρησης απαραίτητοι για κατανεμημένα φορτία εργασίας κατάρτισης.
Σχεδιασμένο για απρόσκοπτη διαλειτουργικότητα με τους προσαρμογείς HDR Mellanox/NVIDIA InfiniBand, τους διακόπτες και τις θύρες QSFP56.Επίσης συμβατό προς τα πίσω με συστήματα 100Gb/s και 50Gb/s βασισμένα σε QSFP56 όταν χρησιμοποιούνται με κατάλληλη διαπραγμάτευση ταχύτητας. Συμβατό με τις κορυφαίες πλατφόρμες διακομιστών και τις θύρες QSFP56 τρίτων που ακολουθούν τα πρότυπα SFF-8665 / SFF-8636.
| Παράμετρος | Προδιαγραφές |
|---|---|
| Πρότυπο προϊόντος | MCP1650-H002E26 |
| Τύπος καλωδίου | Διάταξη 2 |
| Ποσοστό δεδομένων | 200Gb/s (4x 50Gb/s PAM4) |
| Διάρκεια | Δύο μέτρα (αποδοχή ± 0,050m) |
| Διάμετρος καλωδίου (AWG) | 26 AWG |
| Συνδετήρας | QSFP56, μαύρο pulltab, συμβατό με την SFF-8665 |
| Η τάση τροφοδοσίας (Vcc) | 3.135V ∙ 3.465V (3.3V ονομαστικό) |
| Κατανάλωση ενέργειας | Μέγιστο 0,1 W |
| Θέρμανση λειτουργικού χώρου | 0°C έως 70°C |
| Θέρμανση αποθήκευσης | -40°C έως 85°C |
| Σχετική υγρασία (λειτουργία) | 5% ∼ 85% μη συμπυκνωτικό |
| Χαρακτηριστική αντίσταση | 100Ω ± 10% |
| Καθυστέρηση της διάδοσης | ≤ 4,5 ns/m (πληροφορικά) |
| Εξωτερική διάμετρος καλωδίου | 7.1 ± 0,35 mm |
| Ελάχιστη ακτίνα κάμπωσης (μονή) | 47 mm |
| Υλικό σακάτου | LSZH (Low Smoke Zero Halogen) |
| Συμμόρφωση | RoHS, IBTA InfiniBand HDR, SFF-8665, SFF-8636 |
| Αριθμός τμήματος | Διάρκεια | AWG | Περιγραφή |
|---|---|---|---|
| MCP1650-H00AE30 | 0.5m | 30 AWG | 200Gb/s QSFP56 Παθητικός DAC, LSZH |
| MCP1650-H001E30 | 1.0m | 30 AWG | 200Gb/s QSFP56 Παθητικός DAC, LSZH |
| MCP1650-H01AE30 | 1.5m | 30 AWG | 200Gb/s QSFP56 Παθητικός DAC, LSZH |
| MCP1650-H002E26 | 2.0m | 26 AWG | 200Gb/s QSFP56 Παθητικός DAC, LSZH, μαύρο pulltab |
- Λιγότερο κόστος:Εξαλείφει τα συστατικά του πομπού, μειώνοντας το κόστος των υλικών.
- Μηδενική προστιθέμενη καθυστέρηση:Η παθητική μετάδοση εξασφαλίζει ελάχιστη καθυστέρηση σήματος.
- Μειωμένος προϋπολογισμός ενέργειας:Καταναλώνει < 0,1 W ανά άκρο έναντι αρκετών watt για την ενεργή οπτική.
- Υψηλή αξιοπιστία:Δεν υπάρχουν οπτικές διεπαφές για καθαρισμό ή αποτυχία.
- Εύκολη διαχείριση καλωδίων:Το σακάκι LSZH, ευέλικτη ακτίνα κάμψης απλοποιεί τη διαδρομή σε ράφους υψηλής πυκνότητας.
Ο όμιλος Starsurge του Χονγκ Κονγκ παρέχει παγκόσμια παράδοση και πολυγλωσσική τεχνική υποστήριξη.Προμηθευτική τεχνική συμβουλευτικήΓια τις παραγγελίες όγκου, μπορούν να ρυθμιστούν εξατομικευμένες επιλογές επισήμανσης και συσκευασίας.
Ναι, υποστηρίζει τη διαπραγμάτευση ταχύτητας σύνδεσης.
Γενικά ναι, εάν η θύρα διακόπτη υποστηρίζει SFF-8665 QSFP56 και HDR 200Gb / s ή χαμηλότερες ταχύτητες.
Τα καλώδια χαλκού δεν έχουν ενεργά ηλεκτρονικά εξαρτήματα στο εσωτερικό τους· βασίζονται αποκλειστικά σε αγωγούς χαλκού και παθητική εξισορρόπηση, με αποτέλεσμα σχεδόν μηδενική κατανάλωση ενέργειας και καθυστέρηση.
1 έτος περιορισμένη εγγύηση υλικού που καλύπτει ελαττώματα κατασκευής.
- Δεν πρέπει να υπερβαίνει την ελάχιστη ακτίνα καμπής (47 mm στατική καμπύλη, 94 mm επαναλαμβανόμενη καμπύλη) για να αποφευχθεί η υποβάθμιση του σήματος.
- Να εξασφαλίζονται κατάλληλες προφυλάξεις για την ηλεκτροστατική εκφόρτιση (ESD) κατά την εγκατάσταση.
- Λειτουργεί εντός της καθορισμένης θερμοκρασίας θήκης (0 ̊70 °C) για τη διατήρηση της μακροχρόνιας αξιοπιστίας.
- Χρήση μόνο με συμβατές θύρες QSFP56 που υποστηρίζουν παροχή 3.3V και διαχείριση I2C.
Ιδρύθηκε το 2008, η Starsurge είναι ένας προμηθευτής τεχνολογίας δικτύου, υπηρεσιών πληροφορικής και λύσεων ολοκλήρωσης συστημάτων.Χρηματοοικονομικοί και επιχειρηματικοί πελάτες παγκοσμίωςΜε μια προσέγγιση που εστιάζει πρώτα στον πελάτη, η Starsurge εξασφαλίζει αξιόπιστη ποιότητα, ανταποκρινόμενη υποστήριξη, παγκόσμια παράδοση,και προσαρμοσμένη ανάπτυξη λογισμικούΗ έμπειρη τεχνική ομάδα μας βοηθά τους πελάτες να χτίσουν κλιμακώσιμη υποδομή δικτύου.
Γιατί συνεργάζεσαι με τον Σταρσέρτζ;Πολυγλωσσική υποστήριξη, εξαγορά προσαρμοσμένη και αυστηρός έλεγχος ποιότητας.

| Οικογένεια προϊόντων | Συμβατά μοντέλα / θύρα | Υποστηρίζεται ταχύτητα |
|---|---|---|
| Μετακινήτες Mellanox / NVIDIA InfiniBand | QM8700, QM8790, σειρά SB7800, QM9700 (πύλες QSFP56) | 200 Gbps HDR, 100 Gbps EDR |
| Αναπροσαρμοστές καναλιών InfiniBand | ConnectX-6 HDR, ConnectX-6 Dx, ConnectX-7 (QSFP56/QSFP112 συμβατό προς τα πίσω) | 200 Gb/s, 100 Gb/s |
| Διακόπτες Ethernet τρίτου μέρους (με κλουβί QSFP56) | Ανάλογα με την υποστήριξη NIC/switch για PAM4; μοντέλα ικανά για 100GbE/200GbE | Μέχρι 200GbE εάν υποστηρίζεται |
- ✔ Επιβεβαιώστε το απαιτούμενο μήκος (2m για MCP1650-H002E26) και AWG για την ακεραιότητα του σήματος.
- ✔ Βεβαιωθείτε ότι ο τύπος θύρας του διακόπτη / προσαρμογέα: QSFP56 (HDR) απαιτείται για πλήρη ταχύτητα 200Gb/s.
- ✔ Ελέγξτε το εύρος θερμοκρασίας λειτουργίας μέσα στο ράφι (0°C έως 70°C).
- ✔ Βεβαιώστε τη συμμόρφωση με το LSZH γιλέκο για τις εγκαταστάσεις πλήρους ή περιορισμένου εναέριου χώρου.
- ✔ Επιβεβαιώστε το χρώμα και τον προσανατολισμό του pulltab εάν απαιτείται ειδική επεξεργασία κέντρου δεδομένων.
- ✔ Ζητήστε εργοστασιακές εκθέσεις δοκιμών για μεγάλες εκτάσεις.
- MCP1650-H001E30Η έκδοση 1m 30AWG για συντομότερες συνδέσεις ράφης
- MCP1650-H01AE30ΠΑΣΙΒΟΥΣ ΔΑΚ
- MCP1650-H00AE30- 0,5 μ. πολύ κοντά για γειτονική στοίβαση
- NVIDIA Mellanox QM8700 ΚουίζΟ διακόπτης HDR InfiniBand με 40 θύρες είναι ιδανικός για ζευγαρωμένα καλώδια DAC







