200Gb/s QSFP56 HDR παθητικό καλώδιο DAC Mellanox MCP1600-E001E30 (1m, 30AWG, LSZH
Λεπτομέρειες:
| Μάρκα: | Mellanox |
| Αριθμό μοντέλου: | MCP1600-E001E30 |
| Έγγραφο: | PB_MCP1600-E0xxEyy_100Gbps_...AC.pdf |
Πληρωμής & Αποστολής Όροι:
| Ποσότητα παραγγελίας min: | 1 τεμ |
|---|---|
| Τιμή: | Negotiate |
| Συσκευασία λεπτομέρειες: | Εξωτερικό κουτί |
| Χρόνος παράδοσης: | Βασισμένο στο αποθεματικό |
| Όροι πληρωμής: | T/T |
| Δυνατότητα προσφοράς: | Προμήθεια ανά έργο/παρτίδα |
|
Λεπτομερής ενημέρωση |
|||
| Διαθεσιμότητα: | Στοκ | Εγγύηση: | 1 Έτος |
|---|---|---|---|
| Κατάσταση: | Νέο και πρωτότυπο | Τεχνολογία: | Infiniband |
| Τύπος: | καλώδιο Mellanox AOC | Μήκος καλωδίου: | 3 μέτρα |
| Ονομα: | Καλώδιο Mellanox DAC MCP1600-E003E26 IB EDR 100Gb/s 4x 25G-NRZ QSFP28 LSZH 3m 26AWG Infiniband Καλώδ | Λέξη-κλειδί: | καλώδιο Mellanox DAC |
Περιγραφή προϊόντων
200Gb/s QSFP56 HDR Passive Copper DAC
Σχεδιασμένο για περιβάλλον InfiniBand HDR 200Gb/s, το καλώδιο χαλκού άμεσης σύνδεσης MCP1600-E001E30 παρέχει οικονομικά αποδοτική, αξιόπιστη σύνδεση μικρών αποστάσεων.Χρησιμοποιώντας PAM4 διαμόρφωση 50Gb/s ανά λωρίδα, αυτό το παθητικό καλώδιο QSFP56 εξαλείφει το κόστος του οπτικού δέκτη και το υπερβολικό κόστος ισχύος, διατηρώντας ταυτόχρονα τα ποσοστά σφάλματος bits κάτω από 1E-15 όταν συνδυάζεται με τα συστήματα Mellanox HDR.Το σακάκι LSZH και η ισχυρή απόδοση EMI το καθιστούν ιδανικό για την εναλλαγή στην κορυφή του ράφι και εντός του ράφι.
ΗMellanox MCP1600-E001E30είναι ένα υψηλής απόδοσης παθητικό καλώδιο χαλκού που έχει σχεδιαστεί για εφαρμογές InfiniBand HDR (High Data Rate) 200Gb/s. Μέρος της σειράς LinkX,Αυτό το καλώδιο άμεσης σύνδεσης QSFP56 ενσωματώνει οκτώ ζευγάρια χαλκού υψηλής ταχύτητας που λειτουργούν με διαμόρφωση PAM4 50Gb / s ανά λωρίδαΤο σύνολο περιλαμβάνει EEPROM με δεδομένα διαμόρφωσης προϊόντος προσβάσιμα μέσω της διεπαφής διαχείρισης SFF-8636 I2C.1W τυπική κατανάλωση ισχύος και παθητική σχεδίαση, μειώνει σημαντικά το κόστος ισχύος και ψύξης του κέντρου δεδομένων σε σύγκριση με τα ενεργά οπτικά καλώδια ή τις μονάδες δέκτη-διαβιβαστή.το καλώδιο υποστηρίζει εγκατάσταση θερμής σύνδεσης και πληροί τις αυστηρές απαιτήσεις της IBTA InfiniBand HDR.
- Μέχρι 200Gb/s συνολική ταχύτητα δεδομένων (4x 50Gb/s PAM4)
- Πλήρως συμβατό με τις προδιαγραφές IBTA InfiniBand HDR
- Σχεδιασμός από παθητικό χαλκό ∙ χωρίς ενεργά συστατικά, μηδενική ποινή καθυστέρησης
- Φόρμουλ QSFP56 με θερμή σύνδεση ανά SFF-8665
- Μικρή κατανάλωση ισχύος: < 0,1 W (μέγιστο) από μονάδα 3.3 V
- EEPROM με ταυτοποίηση προϊόντος και σειρά (διασύνδεση I2C)
- Σκληρή κατασκευή καλωδίων: 30 αγωγοί AWG, εξωτερικό κάλυμμα LSZH
- Περιοχή θερμοκρασίας λειτουργικού χώρου: 0°C έως 70°C
- Ανώτερη απόδοση BER: < 1E-15 με συστήματα Mellanox InfiniBand HDR
- Συμμόρφωση με το RoHS, PCB χωρίς μόλυβδο (LF) και χωρίς αλογόντα (HF)
Το MCP1600-E001E30 αξιοποιεί τη διαμόρφωση PAM4 4 λωρίδων με ταχύτητα 50Gb / s ανά λωρίδα, επιτρέποντας διακίνηση 200Gb / s μέσω παθητικής υποδομής χαλκού.Συμμορφώνεται με τις μηχανικές απαιτήσεις της SFF-8665 και την διεπαφή διαχείρισης της SFF-8636.Κάθε καλώδιο υποβάλλεται σε αυστηρές δοκιμές παραγωγής, συμπεριλαμβανομένης της επικύρωσης υψηλής ταχύτητας του διαγράμματος οφθαλμού, της απώλειας εισαγωγής και του διασταυρούμενου ομιλικού ελέγχου για να διασφαλιστεί η αξιοπιστία έξω από το κουτί.Το μετρητή 30 AWG εξασφαλίζει βέλτιστη ακεραιότητα σήματος σε απόσταση 1 μέτρου, διατηρώντας την ελάχιστη ακτίνα στροφής: μονή στροφή 35,5 mm, συναρμολόγηση/επαναλαμβανόμενη στροφή 71 mm, διευκολύνοντας την ευέλικτη ανάπτυξη σε ράφια υψηλής πυκνότητας.
- Επικοινωνία από την κορυφή του ράφου (ToR):Συνδέστε τους διακόπτες InfiniBand HDR σε κόμβους υπολογισμού μέσα στο ίδιο ράκ.
- Υψηλής απόδοσης υπολογιστές (HPC):Σύνδεσμοι μικρής εμβέλειας μεταξύ διακομιστών GPU και διακόπτες φύλλων σε ομαδοποιημένα περιβάλλοντα.
- Διασύνδεση κέντρου δεδομένων:Λογιστικές διασυνδέσεις σημείων προς σημεία για κόμβους αποθήκευσης και δίκτυα διαχείρισης.
- Συγκεντρώσεις AI/ML:Σύνδεσμοι εξαιρετικά χαμηλής καθυστέρησης απαραίτητοι για κατανεμημένα φορτία εργασίας κατάρτισης.
- Συγκριτική στοίβαση διακομιστή:Ιδανικό για τη σύνδεση γειτονικών μονάδων σε πυκνά περιβάλλοντα υπολογιστών.
Σχεδιασμένο για απρόσκοπτη διαλειτουργικότητα με τους προσαρμογείς HDR Mellanox/NVIDIA InfiniBand, τους διακόπτες και τις θύρες QSFP56.Επίσης συμβατό προς τα πίσω με συστήματα 100Gb/s και 50Gb/s βασισμένα σε QSFP56 όταν χρησιμοποιούνται με κατάλληλη διαπραγμάτευση ταχύτητας. Συμβατό με τις κορυφαίες πλατφόρμες διακομιστών και τις θύρες QSFP56 τρίτων που ακολουθούν τα πρότυπα SFF-8665 / SFF-8636.
| Παράμετρος | Προδιαγραφές |
|---|---|
| Πρότυπο προϊόντος | MCP1600-E001E30 |
| Τύπος καλωδίου | Διάταξη 2 |
| Ποσοστό δεδομένων | 200Gb/s (4x 50Gb/s PAM4) |
| Διάρκεια | 1 μέτρο (αποχή ± 0,025 m) |
| Διάμετρος καλωδίου (AWG) | 30 AWG |
| Συνδετήρας | QSFP56, μαύρο pulltab, συμβατό με την SFF-8665 |
| Η τάση τροφοδοσίας (Vcc) | 3.135V ∙ 3.465V (3.3V ονομαστικό) |
| Κατανάλωση ενέργειας | Μέγιστο 0,1 W |
| Θέρμανση λειτουργικού χώρου | 0°C έως 70°C |
| Θέρμανση αποθήκευσης | -40°C έως 85°C |
| Σχετική υγρασία (λειτουργία) | 5% ∼ 85% μη συμπυκνωτικό |
| Χαρακτηριστική αντίσταση | 100Ω ± 10% |
| Καθυστέρηση της διάδοσης | ≤ 4,5 ns/m (πληροφορικά) |
| Εξωτερική διάμετρος καλωδίου | 7.1 ± 0,35 mm |
| Ελάχιστη ακτίνα κάμπωσης (μονή) | 35.5 mm |
| Υλικό σακάτου | LSZH (Low Smoke Zero Halogen) |
| Συμμόρφωση | RoHS, IBTA InfiniBand HDR, SFF-8665, SFF-8636 |
| Αριθμός τμήματος | Διάρκεια | AWG | Περιγραφή |
|---|---|---|---|
| MCP1600-E001E30 | 1.0m | 30 AWG | 200Gb/s QSFP56 Παθητικός DAC, LSZH, μαύρο pulltab |
| MCP1600-E0015E30 | 1.5m | 30 AWG | 200Gb/s QSFP56 Παθητικός DAC, LSZH, μαύρο pulltab |
| MCP1600-E002E26 | 2.0m | 26 AWG | 200Gb/s QSFP56 Παθητικός DAC, LSZH, μαύρο pulltab |
| MCP1600-E003E26 | 3.0m | 26 AWG | 200Gb/s QSFP56 Παθητικός DAC, LSZH, μαύρο pulltab |
- Λιγότερο κόστος:Εξαλείφει τα συστατικά του πομπού, μειώνοντας το κόστος των υλικών.
- Μηδενική προστιθέμενη καθυστέρηση:Η παθητική μετάδοση εξασφαλίζει ελάχιστη καθυστέρηση σήματος.
- Μειωμένος προϋπολογισμός ενέργειας:Καταναλώνει < 0,1 W ανά άκρο έναντι αρκετών watt για την ενεργή οπτική.
- Υψηλή αξιοπιστία:Δεν υπάρχουν οπτικές διεπαφές για καθαρισμό ή αποτυχία.
- Εύκολη διαχείριση καλωδίων:Το σακάκι LSZH, ευέλικτη ακτίνα κάμψης απλοποιεί τη διαδρομή σε ράφους υψηλής πυκνότητας.
Η εταιρεία Starsurge Group παρέχει παγκόσμια παράδοση και πολυγλωσσική τεχνική υποστήριξη.Προμηθευτική τεχνική συμβουλευτικήΓια τις παραγγελίες όγκου, μπορούν να ρυθμιστούν εξατομικευμένες επιλογές επισήμανσης και συσκευασίας.
- Δεν πρέπει να υπερβαίνει την ελάχιστη ακτίνα καμπής (35,5 mm στατική καμπύλη, 71 mm επαναλαμβανόμενη καμπύλη) για να αποφευχθεί η υποβάθμιση του σήματος.
- Να εξασφαλίζονται κατάλληλες προφυλάξεις για την ηλεκτροστατική εκφόρτιση (ESD) κατά την εγκατάσταση.
- Λειτουργεί εντός της καθορισμένης θερμοκρασίας θήκης (0 ̊70 °C) για τη διατήρηση της μακροχρόνιας αξιοπιστίας.
- Χρήση μόνο με συμβατές θύρες QSFP56 που υποστηρίζουν παροχή 3.3V και διαχείριση I2C.
Ιδρύθηκε το 2008, η Starsurge είναι ένας προμηθευτής τεχνολογίας δικτύου, υπηρεσιών πληροφορικής και λύσεων ολοκλήρωσης συστημάτων.Χρηματοοικονομικοί και επιχειρηματικοί πελάτες παγκοσμίωςΜε μια προσέγγιση που εστιάζει πρώτα στον πελάτη, η Starsurge εξασφαλίζει αξιόπιστη ποιότητα, ανταποκρινόμενη υποστήριξη, παγκόσμια παράδοση,και προσαρμοσμένη ανάπτυξη λογισμικούΗ έμπειρη τεχνική ομάδα μας βοηθά τους πελάτες να χτίσουν κλιμακώσιμη υποδομή δικτύου.
Γιατί συνεργάζεσαι με τον Σταρσέρτζ;Πολυγλωσσική υποστήριξη, εξαγορά προσαρμοσμένη και αυστηρός έλεγχος ποιότητας.
Επαφή για RFQ →
| Οικογένεια προϊόντων | Συμβατά μοντέλα / θύρα | Υποστηρίζεται ταχύτητα |
|---|---|---|
| Μετακινήτες Mellanox / NVIDIA InfiniBand | QM8700, QM8790, σειρά SB7800, QM9700 (πύλες QSFP56) | 200 Gbps HDR, 100 Gbps EDR |
| Αναπροσαρμοστές καναλιών InfiniBand | ConnectX-6 HDR, ConnectX-6 Dx, ConnectX-7 (QSFP56/QSFP112 συμβατό προς τα πίσω) | 200 Gb/s, 100 Gb/s |
| Διακόπτες Ethernet τρίτου μέρους (με κλουβί QSFP56) | Ανάλογα με την υποστήριξη NIC/switch για PAM4; μοντέλα ικανά για 100GbE/200GbE | Μέχρι 200GbE εάν υποστηρίζεται |
- ✔ Επιβεβαιώστε το απαιτούμενο μήκος (1m για το MCP1600-E001E30) και το AWG για την ακεραιότητα του σήματος.
- ✔ Βεβαιωθείτε ότι ο τύπος θύρας του διακόπτη / προσαρμογέα: QSFP56 (HDR) απαιτείται για πλήρη ταχύτητα 200Gb/s.
- ✔ Ελέγξτε το εύρος θερμοκρασίας λειτουργίας μέσα στο ράφι (0°C έως 70°C).
- ✔ Βεβαιώστε τη συμμόρφωση με το LSZH γιλέκο για τις εγκαταστάσεις πλήρους ή περιορισμένου εναέριου χώρου.
- ✔ Επιβεβαιώστε το χρώμα και τον προσανατολισμό του pulltab εάν απαιτείται ειδική επεξεργασία κέντρου δεδομένων.
- ✔ Ζητήστε εργοστασιακές εκθέσεις δοκιμών για μεγάλες εκτάσεις.
- MCP1600-E0015E30Βάση των προδιαγραφών του κανονισμού (ΕΚ) αριθ.
- MCP1600-E002E262m 26AWG παθητικός DAC για εκτεταμένη εμβέλεια
- MCP1600-E003E263m 26AWG παθητικός DAC για μέγιστη παθητική εμβέλεια χαλκού
- NVIDIA Mellanox QM8700 ΚουίζΟ διακόπτης HDR InfiniBand με 40 θύρες είναι ιδανικός για ζευγαρωμένα καλώδια DAC







