Καλώδιο χαλκού NVIDIA MCA4J80-N005 800Gb/s OSFP Twin-Port Ενεργό – 5m InfiniBand NDR ACC
Λεπτομέρειες:
| Μάρκα: | Mellanox |
| Αριθμό μοντέλου: | MCA4J80-N005 (980-9I602-00N005) |
| Έγγραφο: | MCA4J80-Nxxx.pdf |
Πληρωμής & Αποστολής Όροι:
| Ποσότητα παραγγελίας min: | 1 τεμ |
|---|---|
| Τιμή: | Negotiate |
| Συσκευασία λεπτομέρειες: | Εξωτερικό κουτί |
| Χρόνος παράδοσης: | Βασισμένο στο αποθεματικό |
| Όροι πληρωμής: | T/T |
| Δυνατότητα προσφοράς: | Προμήθεια ανά έργο/παρτίδα |
|
Λεπτομερής ενημέρωση |
|||
| Διαθεσιμότητα: | Στοκ | Εγγύηση: | 1 Έτος |
|---|---|---|---|
| Κατάσταση: | Νέο και πρωτότυπο | Τεχνολογία: | Infiniband |
| Τύπος: | καλώδιο Mellanox DAC | Μήκος καλωδίου: | 5 μέτρα |
| Ονομα: | Καλώδιο Mellanox DAC ενεργό καλώδιο χαλκού IB Twin Port NDR 800GB/s OSFP 5 μέτρα MCA4J80-N005 | Λέξη-κλειδί: | καλώδιο Mellanox DAC |
| Επισημαίνω: | Καλώδιο χαλκού NVIDIA OSFP 800Gb/s,Καλώδιο Mellanox InfiniBand NDR 5m,Ενεργό καλώδιο χαλκού OSFP twin-port |
||
Περιγραφή προϊόντων
InfiniBand NDR∙ 5 μέτρα∙ 26AWG∙ 1.5W ανά άκρο∙ OSFP σε 2x400Gb/s OSFP
Υψηλής πυκνότητας, ενεργού χαλκού με εξαιρετικά χαμηλή καθυστέρηση για υφάσματα InfiniBand και Ethernet 800G. Ιδανικό για σύνδεση μετάβαση-με-συνδέση (Quantum-2) και μετάβαση-με-DGX H100.Οπτικοποιημένη από την NVIDIA ακεραιότητα σήματος, συμμορφούμενη με τις απαιτήσεις RoHS/LSZH, και θερμό-επιλέξιμη.
Η NVIDIA MCA4J80-N005 είναι μια υψηλής απόδοσηςΔύο θύρες OSFP Active Copper Cable (ACC) 800Gb/sυποστηρίζει διπλές θύρες 400Gb/s από μία ενιαία διεπαφή OSFP 800Gb/s. έχει σχεδιαστεί για δίκτυα InfiniBand NDR και Ethernet Spectrum-4,Αυτό το καλώδιο 5 μέτρων χρησιμοποιεί αγωγούς 26AWG με ενσωματωμένα IC εξισορρόπησης για να επεκτείνει την εμβέλεια διατηρώντας εξαιρετικά χαμηλή καθυστέρηση (παθητική) και μόλις 1Είναι μέρος της σειράς NVIDIA MCA4J80, προσφέροντας αξιόπιστη, οικονομικά αποδοτική διασύνδεση για τα κέντρα δεδομένων επόμενης γενιάς.
Η τεχνολογία ACC συνδυάζει την ανθεκτικότητα του χαλκού με τον ενεργό προετοιμασμό σήματος για την επίτευξη συνδέσεων 5 μέτρων χωρίς την πολυπλοκότητα του οπτικού δέκτη.Το MCA4J80-N005 διαθέτει ενσωματωμένη EEPROM για την αναγνώριση του συστήματος υποδοχής, υποστηρίζει θερμό-συνδέσιμο OSFP MSA σχήμα παράγοντα, και προσαρμόζεται αυτόματα σε InfiniBand ή Ethernet πρωτόκολλο με βάση το συνδεδεμένο διακόπτη.
Αντίθετα με τα παθητικά καλώδια DAC που περιορίζονται σε μήκους κάτω των 3m σε ταχύτητες 800G, η σειρά MCA4J80 ενσωματώνει έναIC εξισορρόπησης προεξήγησηςσε κάθε κέλυφος συνδέσμου, επεκτείνοντας αποτελεσματικά την εμβέλεια έως 5 μέτρα, διατηρώντας την ακεραιότητα του σήματος.Το αποτέλεσμα είναι σχεδόν μηδενική προστιθέμενη καθυστέρηση και ένα κλάσμα ισχύος σε σύγκριση με τα οπτικά ενεργά οπτικά καλώδια (AOC)Η NVIDIA ρυθμίζει κάθε μήκος για να ελαχιστοποιήσει τον θόρυβο του σήματος και τις αντανακλάσεις, εξασφαλίζοντας σταθερή λειτουργία σε υφάσματα InfiniBand NDR υψηλής πυκνότητας.Το ACC firmware είναι γνωστό για το πρωτόκολλο και αλλάζει αυτόματα μεταξύ InfiniBand και Ethernet χωρίς χειροκίνητη ρύθμιση.
Αυτό το καλώδιο είναι κατασκευασμένο χρησιμοποιώντας 30AWG για τις παραλλαγές 3m / 4m και παχύτερο 26AWG για την έκδοση 5m (N005), μειώνοντας την απώλεια εισαγωγής και πληρώνοντας τις αυστηρές προδιαγραφές της InfiniBand协会.
- ΣύνδεσηΕναλλακτές NVIDIA Quantum-2 (800Gb/s)σε τοπολογίες σπονδυλικής στήλης έως 5 μέτρα.
- Σύνδεσμοι μετάβασης σε διακομιστήDGX H100Συστήματα σε διακόπτες Quantum-2 ή Spectrum-4.
- Υφάσματα NDR InfiniBand που απαιτούν πυκνές, χαμηλού κόστους, χαμηλής ισχύος διασυνδέσεις για AI/ML clusters.
- Εφαρμογές διακοπής Ethernet 800GbE έως 2x400GbE σε περιβάλλοντα με βάση το φάσμα 4.
- Το κέντρο δεδομένων TOR σε γειτονικές ράκες όπου οι οπτικοί δέκτες δεν είναι απαραίτητοι.
Σχεδιασμένο για απρόσκοπτη ενσωμάτωση εντός των επιταχυνόμενων υπολογιστικών και δικτυακών στοίβων της NVIDIA.
- NVIDIA Quantum-2 InfiniBand διακόπτες (π.χ. σειρά QM9700)
- Εναλλακτές Ethernet NVIDIA Spectrum-4 (σειρά SN5000)
- Συστήματα NVIDIA DGX H100 / DGX A100 με κλουβιά OSFP
- Οποιεσδήποτε θύρες OSFP που συμμορφώνονται με το πρότυπο της βιομηχανίας OSFP MSA που υποστηρίζουν το 100G-PAM4 (800G/400G)
| Παράμετρος | Προδιαγραφές |
|---|---|
| Ποσοστό δεδομένων | Συγκέντρωση 800Gb/s (2x400Gb/s twin-port) χρησιμοποιώντας 8x 100G-PAM4 διαμόρφωση |
| Τύπος συνδέσμου | OSFP (Octal Small Formfactor Pluggable) έως 2x OSFP (twin-port) |
| Διάστημα καλωδίου | 5 μέτρα (μεταλλαγή N005) |
| Διάμετρος καλωδίου | 26AWG (2x8 ζευγάρια) |
| Διάμετρος καλωδίου | 80,9 mm ± 0,03 mm |
| Κατανάλωση ενέργειας | 1.5 Watt μέγιστη ισχύς ανά άκρο, συνήθως 1,2W |
| Πρόσθετη τάση | 3.3V ± 5% (3.135V ∙ 3.465V) |
| Θέρμανση λειτουργικού χώρου | 0°C έως +70°C |
| Θέρμανση αποθήκευσης | -40°C έως +85°C |
| Χαρακτηριστική αντίσταση | 100Ω ± 10% |
| Καθυστέρηση της διάδοσης | ≤ 4,5 ns/m |
| Ελάχιστη ακτίνα κάμπωσης (μονή, μακριά από τη σύνδεση) | 5x διάμετρος καλωδίου (~ 44,5 mm) |
| Ελάχιστη ακτίνα κάμπωσης (επαναλαμβανόμενη/μακρή) | 10x διάμετρος καλωδίου (~ 89mm) |
| Ράδιο κάμπωσης συναρμολόγησης (κοντά στον συνδετήρα) | 10x διάμετρος καλωδίου |
| Υλικό σακάτου | LSZH (Low Smoke Zero Halogen) |
| Συμμόρφωση με τις κανονιστικές διατάξεις | Εφαρμογή των κανόνων RoHS, CE, FCC, UKCA, CB, TUV, RCM, VCCI |
| Παραγγελία PN | Περιγραφή | Διάρκεια | AWG | Τύπος καλωδίου |
|---|---|---|---|---|
| Δελτίο ΕΚΑΧ αριθ. | NVIDIA Active Copper Cable, NDR διπλής θύρας IB, 800Gb/s, OSFP | 3 μέτρα | 30AWG | Τυπικός γύρος |
| Δελτίο ΕΚΑΧ αριθ. | NVIDIA Active Copper Cable, NDR διπλής θύρας IB, 800Gb/s, OSFP | 4 μέτρα | 30AWG | Τυπικός γύρος |
| Δελτίο ΕΚΑΧ αριθ. | NVIDIA Active Copper Cable, NDR διπλής θύρας IB, 800Gb/s, OSFP, 5m, 26AWG | 5 μέτρα | 26AWG | Στρογγυλό, υψηλότερης πλάκας |
| MCA4J80-N003-FLT | Καλώδιο επίπεδης κορυφής, 3m, OSFP έως 2xOSFP, για ειδική δρομολόγηση DGX H100 | 3 μέτρα | 30AWG | Πάνω επίπεδα |
| Δελτίο ΕΚΑΧ της 10ης Ιουνίου 2006. | Σπίτι με πτερύγια, 3 μέτρα | 3 μέτρα | 30AWG | Υβρίδιο |
Ο όμιλος Starsurge του Χονγκ Κονγκ παρέχει πλήρη υποστήριξη κατά τον κύκλο ζωής, συμπεριλαμβανομένης της προ-πώλησης συμβουλευτικής, της επικύρωσης συμβατότητας, της παγκόσμιας αποστολής και της τεχνικής υποστήριξης μετά την πώληση.Η έμπειρη ομάδα μας συνεργάζεται με επιχειρήσεις, ερευνητικά ιδρύματα και φορείς εκμετάλλευσης κέντρων δεδομένων για την ανάπτυξη λύσεων δικτύωσης NVIDIA με αυτοπεποίθηση.
- Προσαρμοσμένο μήκος καλωδίου / αιτήματα επισήμανσης (υπόκειται σε MOQ).
- Υπηρεσία υποστήριξης FAE (Field Application Engineer) για ολοκλήρωση μεγάλης κλίμακας.
- Υπηρεσίες εγγύησης και RMA ευθυγραμμισμένες με τα πρότυπα προϊόντων της NVIDIA.
- Συγκέντρωση BOM για το υλικό δικτύου ̇ διακόπτες, NIC, καλώδια, δέκτες.
Ευαίσθητος σε ESD:Οι συνδετήρες παρέχονται με προστατευτικά καπάκια, τα οποία αφαιρούνται μόνο αμέσως πριν από την εγκατάσταση.Αποφύγετε την κάμψη πέραν της καθορισμένης ελάχιστης ακτίνας κάμψηςΓια λεπτομερή εγκατάσταση, ανατρέξτε στις κατευθυντήριες γραμμές διαχείρισης καλωδίων NVIDIA.
Το προϊόν είναι πιστοποιημένο RoHS, CE, FCC Κλάση Α. Είναι προορισμένο για χρήση σε εμπορικά κέντρα δεδομένων· σε οικιακά περιβάλλοντα μπορεί να προκαλέσει παρεμβολές και οι χρήστες πρέπει να διορθώσουν με δικά τους έξοδα.

Ιδρύθηκε το 2008,Η εταιρεία Starsurge Group Co., Limited του Χονγκ ΚονγκΕίναι ένας προμηθευτής τεχνολογίας που βασίζεται σε δίκτυο υλικού, υπηρεσίες πληροφορικής και λύσεις ολοκλήρωσης συστημάτων.ελεγκτέςΟι έμπειρες ομάδες πωλήσεων και τεχνικής μας υποστηρίζουν τους κυβερνητικούς, υγειονομικούς, βιομηχανικούς, εκπαιδευτικούς, χρηματοπιστωτικούς και επιχειρηματικούς τομείς.Η Starsurge παρέχει επίσης λύσεις IoTΜε μια φιλοσοφία του πελάτη πρώτα, παρέχουμε αξιόπιστη ποιότητα, ανταποκρινόμενη υπηρεσία,και προσαρμοσμένες λύσεις για την κατασκευή αποδοτικών, κλιμακούμενη υποδομή δικτύου.
Ως εξουσιοδοτημένος συνεργάτης των κορυφαίων εμπορικών σημάτων, συμπεριλαμβανομένων των NVIDIA / Mellanox, η Starsurge εξασφαλίζει γνήσια προϊόντα με πλήρη ιχνηλασιμότητα και γρήγορους χρόνους παράδοσης.
800Gb/s (2x400Gb/s)
5 μέτρα (26AWG)
1.5W ανά άκρο
~4,5ns/m διάδοση
Επικοινωνία με τα συστήματα ηλεκτρονικής επικοινωνίας
0°C έως +70°C
| NVIDIA Switch / Σύστημα | Τύπος λιμένα | Συμφωνία με το MCA4J80-N005 |
|---|---|---|
| Κβαντούμ-2 QM9700 / QM9790 | Δελτίο ΕΚΑΧ, Δελτίο ΕΚΑΧ. | Πλήρως συμβατή, άμεση σύνδεση |
| Σειρά SPECTRUM-4 SN5000 | OSFP 800G Ethernet | Ναι, αυτόματη ανίχνευση πρωτοκόλλου. |
| DGX H100 (8-GPU) | Δελτίο ΕΚΑΧ, Δελτίο ΕΚΑΧ | Συμβατό με χρήση θύρων 2x400Gb/s ανά καλώδιο |
| NVIDIA ConnectX-7 / BlueField-3 | Δοκιμαστικό υλικό | Εξαρτάται από τον τύπο του προσαρμογέα· για τη μετάβαση NDR400 σε 800G χρησιμοποιήστε κατάλληλη χαρτογράφηση διακοπής |
- Επιβεβαιώστε ότι ο διακόπτης ή ο διακομιστής διαθέτει κλουβιά OSFP που υποστηρίζουν 800G ή 2x400G.
- Ελέγξτε το απαιτούμενο μήκος: MCA4J80-N005 = 5m· για συντομότερες διαδρομές εξετάστε το N003 ή το N004.
- Βεβαιωθείτε ότι η ακτίνα κάμψης του καλωδίου ταιριάζει με τη διάταξη του ράφου (ελάχιστο 89 mm κοντά στους συνδέσμους).
- Επαλήθευση πρωτόκολλου (InfiniBand ή Ethernet) ̇ δεν απαιτείται καμία διαμόρφωση, αλλά διασφαλίζεται η αντιστοιχία του προφίλ του διακόπτη.
- Προφυλάξεις για την ΕΕΔ: εκπαιδευμένο προσωπικό, περιβάλλον εδάφους.
3m, 30AWG, τυποποιημένη σφαίρα, 1,5W ανά άκρο
Επίπεδο άνω 3m για στενότερο διαχωρισμό (ειδικά για το DGX H100)
Παθητικός DAC έως 2,5m, επιλογές QSFP-DD/OSFP
32 θύρες OSFP 800Gb/s NDR InfiniBand
- Οδηγίες διαχείρισης καλωδίων NVIDIA & FAQ Σημείωση εφαρμογής
- Προδιαγραφή OSFP MSA Αναθ. 1.12 Σύνοψη
- Οδηγός ρυθμίσεων απόδοσης InfiniBand NDR
- Σημειώσεις συμμόρφωσης κατηγορίας A και EMC της FCC για εγκαταστάσεις κέντρων δεδομένων







