NVIDIA MFP7E10-N010 10m MPO APC Multimode Fiber Cable InfiniBand & Ethernet
Λεπτομέρειες:
| Μάρκα: | Mellanox |
| Αριθμό μοντέλου: | MFP7E10-N010 |
| Έγγραφο: | MFP7E10-Nxxx.pdf |
Πληρωμής & Αποστολής Όροι:
| Ποσότητα παραγγελίας min: | 1 τεμ |
|---|---|
| Τιμή: | Negotiate |
| Συσκευασία λεπτομέρειες: | Εξωτερικό κουτί |
| Χρόνος παράδοσης: | Βασισμένο στο αποθεματικό |
| Όροι πληρωμής: | T/T |
| Δυνατότητα προσφοράς: | Προμήθεια ανά έργο/παρτίδα |
|
Λεπτομερής ενημέρωση |
|||
| Διαθεσιμότητα: | Στοκ | Εγγύηση: | 1 Έτος |
|---|---|---|---|
| Κατάσταση: | Νέο και πρωτότυπο | Τεχνολογία: | Infiniband |
| Τύπος: | Παθητικό καλώδιο ινών | Μήκος καλωδίου: | 10 μέτρα |
| Μοντέλο: | MFP7E10-N010 | Ονομα: | Mellanox AOC MFP7E10-N010 Παθητικό καλώδιο ινών MMF MPO12 APC σε MPO12 APC 10m |
| Λέξη-κλειδί: | καλώδιο Mellanox | ||
| Επισημαίνω: | NVIDIA 10m MPO καλώδιο ινών,Καλώδιο οπτικής ίνας Multimode InfiniBand Ethernet,Καλώδιο οπτικής ίνας Mellanox MPO APC |
||
Περιγραφή προϊόντων
Ακριβώς σχεδιασμένο δέκα μέτρων παθητικό πολυμέτρο καλώδιο οπτικών ινών σχεδιασμένο για υψηλής ζώνης InfiniBand και Ethernet διασυνδέσεις.και το ανθεκτικό σακάκι LSZH. Επιτρέπει την άμεση σύνδεση μεταξύ OSFP 800G με δίδυμες θύρες, OSFP 400G με μία θύρα και QSFP112 στα σύγχρονα κέντρα δεδομένων.
Μέγεθος:10 μέτρα (ακριβής ανοχή +0,1/-0 m)
Συνδετήρας:MPO-12/APC (Angled Physical Contact) θηλυκό προς MPO-12/APC θηλυκό
Η σειρά NVIDIA MFP7E10-Nxxx αποτελείται από παθητικά οπτικά καλώδια multimode με συνδετήρες MPO-12/APC, αξιοποιώντας 8 ενεργές ίνες από την σειρά των 12 ινών.Το MFP7E10-N010 προσφέρει ένα πρότυπο μήκος 10 μέτρων, ιδανικό για το top-of-rack (ToR) να αλλάξει σε συνδέσεις διακομιστή μέσα σε ράκ ή σε γειτονικές σειρές.Υποστηρίζει 800Gb/s OSFP πομπούς OSFP με δύο θύρες καθώς και μονάδες OSFP και QSFP112 με μία θύρα 400Gb/sΟ γωνιακός γυαλισμένος σύνδεσμος (APC) με γυαλιστική 8 μοιρών μειώνει δραματικά την ανάκλαση, εξασφαλίζοντας την ακεραιότητα του σήματος για τη διαμόρφωση PAM4 που χρησιμοποιείται σε αρχιτεκτονικές 50G, 100G ανά λωρίδα.
Αυτή η χαρτογράφηση ινών διασταύρωσης τύπου Β (pin 1 έως pin 12) επιτρέπει την άμεση σύνδεση μεταξύ των δέκτων χωρίς πρόσθετη διαχείριση πολικότητας, απλοποιώντας την ανάπτυξη.Κάθε καλώδιο δοκιμάζεται στο εργοστάσιο για να πληροί τις προδιαγραφές Telcordia GR-1435 και IEC 61754-7, που εγγυάται την αξιόπιστη χρήση.
- Μονάδες σύνδεσης MPO-12/APC με τρύπες ευθυγράμμισης
- 8 ενεργές πολυμερείς ίνες (50/125 μm) με 4 μη χρησιμοποιούμενες ίνες ως στερεότατα μέλη
- Πολικότητα διασταυρούμενου τύπου Β: εξαλείφει την ανάγκη αντιστροφής του καλωδίου επικάλυψης
- Ευέλικτο στρογγυλό σακάκι LSZH (Low Smoke Zero Halogen) /OFNR
- Υποστηρίζει τα πρωτόκολλα InfiniBand NDR, Ethernet 400GbE/800GbE και NVLink
- Μηχανισμός κλειδώματος με σπρώξιμο και σύρση για γρήγορη απελευθέρωση και ασφαλή ζευγάρωση
- Θερμοκρασία λειτουργίας: 0°C έως 70°C· αποθήκευση: -40°C έως 85°C
- Χαμηλό προφίλ απώλειας εισαγωγής βελτιστοποιημένο για σήματα PAM4 υψηλής ταχύτητας
Η άκρη του συνδετήρα MPO-12/APC διαθέτει γυαλί με γωνία 8 μοιρών, το οποίο ελαχιστοποιεί τις οπτικές αντανακλάσεις που μπορούν να προκαλέσουν αστάθεια του πομπού και σφάλματα bits σε συνδέσμους υψηλής ταχύτητας.Σε αντίθεση με τους συνδετήρες Ultra Physical Contact (UPC) που χρησιμοποιούνται συνήθως σε εφαρμογές χαμηλότερης ταχύτητας, η APC εξασφαλίζει απώλεια επιστροφής ≥35 dB, κρίσιμη για 100G PAM4 και μετά.Η τοπολογία τύπου Β (crossover) του καλωδίου σχεδιάζει τις λωρίδες μετάδοσης σε ένα άκρο με τις λωρίδες λήψης στον αντίθετο δέκτη ∙ η λωρίδα 1 (μεταδίδει) συνδέεται με τη λωρίδα 12 (δέχεται), λωρίδα 2 έως λωρίδα 11, κλπ. Αυτό αντιστοιχεί στο πρότυπο MPO pinout που συνιστάται από την IEC 61754-7 για άμεση διασύνδεση χωρίς εξωτερικούς προσαρμογείς.
- Σύνδεσμοι διακόπτη-συνδέσμου: Συνδέστε διακόπτες OSFP δύο θύρων (800G) χρησιμοποιώντας δύο θύρες MPO-12/APC για συγκεντρωτική απόδοση.
- Εναλλακτικός προσαρμογός: Συνδέστε τους προσαρμογείς δικτύου NVIDIA ConnectX-7 ή τις DPU BlueField-3 μέσω μεταλλικών δέκτη OSFP ή QSFP112.
- Αρχιτεκτονικές σπονδυλικής στήλης σε κέντρα δεδομένων που απαιτούν εμβέλεια multimode 50 μέτρων (με έως 4 συνδέσεις συνδέσεων).
- Υπολογιστική υψηλής απόδοσης (HPC) και διάσπαση αποθήκευσης με επεκτάσεις υλικού NVLink.
Σχεδιασμένο και επικυρωμένο για απρόσκοπτη διαλειτουργικότητα με τους δέκτες-διαβιβαστές NVIDIA και το υλικό δικτύωσης.
| Πληροφοριακό σύστημα | Τύπος λιμένα | Υπόθεση χρήσης |
|---|---|---|
| MMA4Z00-NS ( OSFP DR8 διπλής θύρας) | 2x MPO-12/APC | 800Gb/s από την πλευρά του διακόπτη |
| MMA4Z00-NS400 (OSFP) | MPO-12/APC | 400Gb/s προσαρμογέα/DPU |
| MMA1Z00-NS400 (QSFP112) | MPO-12/APC | 400Gb/s ConnectX-7 / BlueField-3 |
| Διακόπτες InfiniBand NDR 400G/800G | Λιμένες OSFP | Εναλλακτική λειτουργία υψηλής ακτίνας |
Σημείωση: Το καλώδιο είναι αυστηρά συμβατό με τις συνδέσεις MPO-12/APC. Μην συνδυάζεστε με τις συνδέσεις MPO-12/UPC (μπλε κέλυφος), καθώς η ασυμφωνία της γυάλωσης μπορεί να προκαλέσει φυσική βλάβη και υποβάθμιση του σήματος.
| Παράμετρος | Αξία |
|---|---|
| Αριθμός προϊόντος | Διάταξη MFP7E10-N010 |
| Διάστημα καλωδίου | 10 μέτρα (διαφορά ανοχής: +0,1/-0 m) |
| Αριθμός ινών (Ενεργός) | 8 ίνες (12 ίνες MPO, 4 ανενεργές) |
| Τύπος ινών | Πολυδιάστατο OM3 (≤30m) / OM4 (>30m) ∆ πραγματικό OM3 για μήκος 10m |
| Τύπος συνδέσμου | MPO-12/APC θηλυκό, με χαμηλή απώλεια |
| Απώλεια εισαγωγής (μέγιστη) | 00,35 dB + 0,0004 x L (L σε μέτρα) |
| Απώλεια απόδοσης (min) | 35 dB |
| Διάμετρος καλωδίου | 30,0 ± 0,2 mm |
| Ελάχιστη ακτίνα κάμπωσης | 30 mm (δυναμικό/στατικό) |
| Υλικό σακάτου | LSZH / OFNR, χρώμα Aqua |
| Θέρμανση λειτουργίας | 0 έως 70 °C |
| Θέρμανση αποθήκευσης | -40 έως 85 °C |
| Σχετική υγρασία | 10% έως 85% RH μη συμπυκνωτικό |
| Σχέδιο πολικότητας | Τύπος Β (crossover) σύμφωνα με την IEC 61754-7 |
| Συμμόρφωση με τις κανονιστικές διατάξεις | Εφαρμογή των κανόνων RoHS, CB, cTUVus, CE, FCC κατηγορία A, VCCI, RCM |
Η NVIDIA προσφέρει πολλαπλά μήκη για να ταιριάζει σε διάφορες πυκνότητες ράκ και διασυνδέσεις πανεπιστημιούπολης.
| Αριθμός παραγγελίας | Διάρκεια | Τυπική εφαρμογή |
|---|---|---|
| Δελτίο ΕΚΑΧ αριθ. | 3 μέτρα | Διακομιστές εντός ράκα, παρακείμενοι |
| Δελτίο ΕΚΑΧ, Δελτίο ΕΚΑΧ, Δελτίο ΕΚΑΧ | 5 μέτρα | Από την κορυφή του ράφου ως το μέσο του ράφου |
| Διάταξη MFP7E10-N010 | 10 μέτρα. | Πέρα από τα ράφια ή στην ίδια σειρά |
| Επικαιροποιημένη συσκευή | 15 μέτρα. | Σύνδεσμοι μεταξύ γραμμών |
| Δοκιμαστική μονάδα | 30 μέτρα | Κατανομή στο τέλος της σειράς ή ζώνης |
| Επικαιροποιημένη συσκευή | 50 μέτρα. | Μέγιστη εμβέλεια με ίνες OM4 |
Όλα τα καλώδια έχουν πανομοιότυπες μηχανικές και οπτικές προδιαγραφές, εκτός από την ανοχή μήκους (± 2% για L≥5m).
- Πιστοποίηση από άκρο σε άκρο:Κάθε καλώδιο είναι συνδυασμένο με πομπούς NVIDIA για εγγυημένη διαλειτουργικότητα και περιθώρια σύνδεσης.
- Χαμηλό συνολικό κόστος ιδιοκτησίας:Ο παθητικός σχεδιασμός εξαλείφει την κατανάλωση ενέργειας, μειώνοντας το κόστος ψύξης στα κέντρα δεδομένων.
- Δυνατότητα και ασφάλεια:Το σακάκι LSZH ελαχιστοποιεί τους τοξικούς καπνούς σε περίπτωση πυρκαγιάς.
- Κατασκευή ακριβείας:Οι συνδετήρες APC με σταθερή γεωμετρία εξασφαλίζουν επαναλαμβανόμενη χαμηλή απώλεια.
- Εγγύηση και υποστήριξη:Η άμεση συμβατότητα NVIDIA μειώνει την πολυπλοκότητα επίλυσης προβλημάτων.
Ο όμιλος Starsurge του Χονγκ Κονγκ παρέχει πλήρεις υπηρεσίες εφοδιαστικής αλυσίδας, συμπεριλαμβανομένης της χονδρικής προμήθειας, της προσαρμοσμένης επισήμανσης και της αποστολής σε όλο τον κόσμο.υπολογισμούς του προϋπολογισμού σύνδεσηςΓια ερωτήματα συμβατότητας RMA ή firmware, επικοινωνήστε με το γραφείο υποστήριξης μας στοnetworking-support@nvidia.comή επικοινωνήστε απευθείας μέσω του αντιπροσώπου πωλήσεων της Starsurge.
- Μην αφαιρείτε τα καπάκια σκόνης μέχρι τη στιγμή της εγκατάστασης για να αποφευχθεί η μόλυνση των οπτικών τελικών επιφανειών.
- Να αποφεύγεται η υπέρβαση της ελάχιστης ακτίνας κάμψης των 30 mm· οι σφιχτές κάμψεις μπορούν να προκαλέσουν απώλεια μικροκαμψής και μόνιμη βλάβη των ινών.
- Παρόλο που το καλώδιο δεν είναι αγωγό και δεν είναι ευαίσθητο στις ESD, συνδυάζεται με αισθητούς στις ESD δέκτες ∙ ακολουθήστε τις τυπικές προφυλάξεις ESD κατά τον χειρισμό.
- Ποτέ μην αναμειγνύετε MPO-12/APC (πράσινο κέλυφος) με συνδετήρες MPO-12/UPC (μπλε κέλυφος).
- Χρησιμοποιήστε μόνο ισοπροπυλική αλκοόλη και μαντηλάκια χωρίς πτερύγια ή ειδικά καθαριστικά MPO για τον καθαρισμό των σιδηροτροχών.
Η Hong Kong Starsurge Group Co., Limited είναι ένας προμηθευτής τεχνολογίας δικτύου, υπηρεσιών πληροφορικής και λύσεων ολοκλήρωσης συστημάτων.Η εταιρεία εξυπηρετεί πελάτες σε όλο τον κόσμο με προϊόντα που περιλαμβάνουν διακόπτες δικτύουΜε την υποστήριξη μιας έμπειρης ομάδας πωλήσεων και τεχνικής, η Starsurge υποστηρίζει βιομηχανίες όπως η κυβέρνηση, η υγειονομική περίθαλψη,ΚατασκευήΗ εταιρεία προσφέρει επίσης λύσεις IoT, συστήματα διαχείρισης δικτύου, προσαρμοσμένη ανάπτυξη λογισμικού, πολυγλωσσική υποστήριξη και παγκόσμια παράδοση.Με μια προσέγγιση που δίνει προτεραιότητα στον πελάτηΗ Starsurge επικεντρώνεται στην αξιόπιστη ποιότητα, την ευαίσθητη εξυπηρέτηση και τις προσαρμοσμένες λύσεις που βοηθούν τους πελάτες να χτίσουν αποτελεσματική, επεκτάσιμη και αξιόπιστη υποδομή δικτύου.
Επίσημος συνεργάτης της NVIDIA:Η Starsurge παρέχει γνήσια καλώδια NVIDIA, δέκτες και συστατικά δικτύου με πλήρη διαφάνεια της αλυσίδας εφοδιασμού και γρήγορη παράδοση.
| Μοντέλο δέκτη-διαβιβαστή NVIDIA | Φόρμα | Ταχύτητα | Συμβατότητα καλωδίων |
|---|---|---|---|
| MMA4Z00-NS | Δίδυμη θύρα OSFP | 800Gb/s (2x400G) | MFP7E10-Nxxx (διπλό MPO-12/APC) |
| MMA4Z00-NS400 | Επικαιροποιημένο | 400Gb/s | MFP7E10-Nxxx |
| MMA1Z00-NS400 | Δελτίο ΕΚΑΧ, Δελτίο ΕΚΑΧ | 400Gb/s | MFP7E10-Nxxx |
| Εναλλακτικά NVIDIA Quantum-2 / Spectrum-4 | Επικαιροποιημένο | ΔΕΔ 400G/800G | MFP7E10-N010 / άλλα μήκη |
- Επιβεβαιώστε τον τύπο συνδέσμου: MPO-12/APC (γυναίκα) και στα δύο άκρα
- Ελέγξτε την απόσταση σύνδεσης: το OM3 υποστηρίζει έως 30m· το OM4 υποστηρίζει έως 50m (με 4 συνδέσεις).
- Βεβαιωθείτε ότι οι δέκτες-διαβιβαστές είναι συμβατοί με την πολικότητα διασταύρωσης τύπου Β. Οι οπτικές της NVIDIA απαιτούν τύπου Β για άμεση σύνδεση.
- Ελέγξτε αν τα πλαστικά σας, εάν χρησιμοποιούνται, είναι επίσης MPO/APC και διατηρήστε τη χαρτογράφηση πολικότητας.
- Διαθέστε κατάλληλα καθαριστικά MPO και κάλυκες σκόνης για συντήρηση.
- NVIDIA MMA4Z00-NSΔύο θύρες OSFP 800G DR8 δέκτη για διακόπτες
- NVIDIA MMA1Z00-NS400Πηγή: Δελτίο ΕΚΑΧ, Δελτίο ΕΚΑΧ.
- Η σειρά NVIDIA MFP7E20∆ ενεργά οπτικά καλώδια για μεγαλύτερη εμβέλεια
- Προσαρμοστές διαφράγματος MPO-12/APC σε MPO-12/APCΓια επέκταση και τοποθέτηση πάνελ







