Καλώδιο Οπτικής Ίνας NVIDIA MFP7E10-N020 20m MPO APC Multimode InfiniBand & Ethernet
Λεπτομέρειες:
| Μάρκα: | Mellanox |
| Αριθμό μοντέλου: | MFP7E10-N020 (980-9I57Z-000020) |
| Έγγραφο: | MFP7E10-Nxxx.pdf |
Πληρωμής & Αποστολής Όροι:
| Ποσότητα παραγγελίας min: | 1 τεμ |
|---|---|
| Τιμή: | Negotiate |
| Συσκευασία λεπτομέρειες: | Εξωτερικό κουτί |
| Χρόνος παράδοσης: | Βασισμένο στο αποθεματικό |
| Όροι πληρωμής: | T/T |
| Δυνατότητα προσφοράς: | Προμήθεια ανά έργο/παρτίδα |
|
Λεπτομερής ενημέρωση |
|||
| Μοντέλο ΑΡΙΘ.: | MFP7E10-N020 (980-9I57Z-000020) | Σχήμα υλικού: | Στρογγυλό Σύρμα |
|---|---|---|---|
| Επιτρεπόμενη αντοχή εφελκυσμού: | 1000N <10000n | Πιστοποίηση: | RoHS, CE, ISO9001, VDE, CCC |
| υλικό θήκης: | PVC | Μήκος: | 20μ |
| Ρυθμός δεδομένων: | 200GB/S | Προέλευση: | Ινδία / Ισραήλ / Κίνα |
| Επισημαίνω: | Καλώδιο οπτικής ίνας NVIDIA 20m MPO,Καλώδιο οπτικής ίνας Multimode InfiniBand Ethernet,Καλώδιο οπτικής ίνας Mellanox MPO APC |
||
Περιγραφή προϊόντων
Ακριβώς σχεδιασμένο ακατέργαστο καλώδιο οπτικών ινών πολυμέτρων 20 μέτρων σχεδιασμένο για διασυνδέσεις InfiniBand και Ethernet υψηλού εύρους ζώνης.και το ανθεκτικό σακάκι LSZH. Επιτρέπει την άμεση σύνδεση μεταξύ OSFP 800G με δίδυμες θύρες, OSFP 400G με μία θύρα και QSFP112 στα σύγχρονα κέντρα δεδομένων.
Διάρκεια: 20 μέτρα (αντιστοιχία +2% x L / -0 για L≥5m)
Σύνδεσμος: MPO-12/APC (Angled Physical Contact) θηλυκό προς MPO-12/APC θηλυκό
Η σειρά NVIDIA MFP7E10-Nxxx αποτελείται από παθητικά οπτικά καλώδια multimode με συνδετήρες MPO-12/APC, αξιοποιώντας 8 ενεργές ίνες από την σειρά των 12 ινών.Το MFP7E10-N020 προσφέρει ένα τυπικό μήκος 20 μέτρων, ιδανικό για συνδέσεις μεταξύ των ράκων που εκτείνονται σε πολλές σειρές ή συνδέουν διακόπτες σε διακομιστές σε μεσαίες αποστάσεις.Υποστηρίζει 800Gb/s OSFP πομπούς OSFP με δύο θύρες καθώς και μονάδες OSFP και QSFP112 με μία θύρα 400Gb/sΟ γωνιακός γυαλισμένος σύνδεσμος (APC) με γυαλιστική 8 μοιρών μειώνει δραματικά την ανάκλαση, εξασφαλίζοντας την ακεραιότητα του σήματος για τη διαμόρφωση PAM4 που χρησιμοποιείται σε αρχιτεκτονικές 50G, 100G ανά λωρίδα.
Αυτή η χαρτογράφηση ινών διασταύρωσης τύπου Β (pin 1 έως pin 12) επιτρέπει την άμεση σύνδεση μεταξύ των δέκτων χωρίς πρόσθετη διαχείριση πολικότητας, απλοποιώντας την ανάπτυξη.Κάθε καλώδιο δοκιμάζεται στο εργοστάσιο για να πληροί τις προδιαγραφές Telcordia GR-1435 και IEC 61754-7, που εγγυάται την αξιόπιστη χρήση.
- Μονάδες σύνδεσης MPO-12/APC με τρύπες ευθυγράμμισης
- 8 ενεργές πολυμερείς ίνες (50/125 μm) με 4 μη χρησιμοποιούμενες ίνες ως στερεότατα μέλη
- Πολικότητα διασταυρούμενου τύπου Β: εξαλείφει την ανάγκη αντιστροφής του καλωδίου επικάλυψης
- Ευέλικτο στρογγυλό σακάκι LSZH (Low Smoke Zero Halogen) /OFNR
- Υποστηρίζει τα πρωτόκολλα InfiniBand NDR, Ethernet 400GbE/800GbE και NVLink
- Μηχανισμός κλειδώματος με σπρώξιμο και σύρση για γρήγορη απελευθέρωση και ασφαλή ζευγάρωση
- Θερμοκρασία λειτουργίας: 0°C έως 70°C· αποθήκευση: -40°C έως 85°C
- Χαμηλό προφίλ απώλειας εισαγωγής βελτιστοποιημένο για σήματα PAM4 υψηλής ταχύτητας
Η άκρη του συνδετήρα MPO-12/APC διαθέτει γυαλί με γωνία 8 μοιρών, το οποίο ελαχιστοποιεί τις οπτικές αντανακλάσεις που μπορούν να προκαλέσουν αστάθεια του πομπού και σφάλματα bits σε συνδέσμους υψηλής ταχύτητας.Σε αντίθεση με τους συνδετήρες Ultra Physical Contact (UPC) που χρησιμοποιούνται συνήθως σε εφαρμογές χαμηλότερης ταχύτητας, η APC εξασφαλίζει απώλεια επιστροφής ≥35 dB, κρίσιμη για 100G PAM4 και μετά.Η τοπολογία τύπου Β (crossover) του καλωδίου σχεδιάζει τις λωρίδες μετάδοσης σε ένα άκρο με τις λωρίδες λήψης στον αντίθετο δέκτη ∙ η λωρίδα 1 (μεταδίδει) συνδέεται με τη λωρίδα 12 (δέχεται), λωρίδα 2 έως λωρίδα 11, κλπ. Αυτό αντιστοιχεί στο πρότυπο MPO pinout που συνιστάται από την IEC 61754-7 για άμεση διασύνδεση χωρίς εξωτερικούς προσαρμογείς.
- Σύνδεσμοι διακόπτη-συνδέσμου: Συνδέστε διακόπτες OSFP δύο θύρων (800G) χρησιμοποιώντας δύο θύρες MPO-12/APC για συγκεντρωτική απόδοση.
- Εναλλακτικός προσαρμογός: Συνδέστε τους προσαρμογείς δικτύου NVIDIA ConnectX-7 ή τις DPU BlueField-3 μέσω μεταλλικών δέκτη OSFP ή QSFP112.
- Αρχιτεκτονικές σπονδυλικής στήλης σε κέντρα δεδομένων που απαιτούν εμβέλεια multimode 50 μέτρων (με έως 4 συνδέσεις συνδέσεων).
- Υπολογιστική υψηλής απόδοσης (HPC) και διάσπαση αποθήκευσης με επεκτάσεις υλικού NVLink.
- Οι συνδέσεις μεταξύ των σειρών όπου το μήκος των 15 μέτρων είναι ανεπαρκής και τα 20 μέτρα παρέχουν τη βέλτιστη διαχείριση των καλωδίων.
Σχεδιασμένο και επικυρωμένο για απρόσκοπτη διαλειτουργικότητα με τους δέκτες-διαβιβαστές NVIDIA και το υλικό δικτύωσης.
| Πληροφοριακό σύστημα | Τύπος λιμένα | Υπόθεση χρήσης |
|---|---|---|
| MMA4Z00-NS ( OSFP DR8 διπλής θύρας) | 2x MPO-12/APC | 800Gb/s από την πλευρά του διακόπτη |
| MMA4Z00-NS400 (OSFP) | MPO-12/APC | 400Gb/s προσαρμογέα/DPU |
| MMA1Z00-NS400 (QSFP112) | MPO-12/APC | 400Gb/s ConnectX-7 / BlueField-3 |
| Διακόπτες InfiniBand NDR 400G/800G | Λιμένες OSFP | Εναλλακτική λειτουργία υψηλής ακτίνας |
Σημείωση: Το καλώδιο είναι αυστηρά συμβατό με τις συνδέσεις MPO-12/APC. Μην συνδυάζεστε με τις συνδέσεις MPO-12/UPC (μπλε κέλυφος), καθώς η ασυμφωνία της γυάλωσης μπορεί να προκαλέσει φυσική βλάβη και υποβάθμιση του σήματος.
| Παράμετρος | Αξία |
|---|---|
| Αριθμός προϊόντος | Δοκιμαστική μονάδα |
| Διάστημα καλωδίου | 20 μέτρα (διαφορά ανοχής: +2% x L / -0 για L≥5m) |
| Αριθμός ινών (Ενεργός) | 8 ίνες (12 ίνες MPO, 4 ανενεργές) |
| Τύπος ινών | Πολυτρόπος OM3 (πρότυπο για μήκη ≤ 30m) |
| Τύπος συνδέσμου | MPO-12/APC θηλυκό, με χαμηλή απώλεια |
| Απώλεια εισαγωγής (μέγιστη) | 00,35 dB + 0,0004 x L (L σε μέτρα) → ≤ 0,358 dB τυπικό |
| Απώλεια απόδοσης (min) | ≥ 35 dB |
| Διάμετρος καλωδίου | 30,0 ± 0,2 mm |
| Ελάχιστη ακτίνα κάμπωσης | 30 mm (δυναμικό/στατικό) |
| Υλικό σακάτου | LSZH / OFNR, χρώμα Aqua |
| Θέρμανση λειτουργίας | 0 έως 70 °C |
| Θέρμανση αποθήκευσης | -40 έως 85 °C |
| Σχετική υγρασία | 10% έως 85% RH μη συμπυκνωτικό |
| Σχέδιο πολικότητας | Τύπος Β (crossover) σύμφωνα με την IEC 61754-7 |
| Συμμόρφωση με τις κανονιστικές διατάξεις | Εφαρμογή των κανόνων RoHS, CB, cTUVus, CE, FCC κατηγορία A, VCCI, RCM |
Η NVIDIA προσφέρει πολλαπλά μήκη για να ταιριάζει σε διάφορες πυκνότητες ράκα και διασύνδεση πανεπιστημιούπολης.
| Αριθμός παραγγελίας | Διάρκεια | Τυπική εφαρμογή |
|---|---|---|
| Δελτίο ΕΚΑΧ αριθ. | 3 μέτρα | Διακομιστές εντός ράκα, παρακείμενοι |
| Δελτίο ΕΚΑΧ, Δελτίο ΕΚΑΧ, Δελτίο ΕΚΑΧ | 5 μέτρα | Από την κορυφή του ράφου ως το μέσο του ράφου |
| Διάταξη MFP7E10-N010 | 10 μέτρα. | Μεταξύ ράφων ή μικρών διαστάσεων |
| Επικαιροποιημένη συσκευή | 15 μέτρα. | Σύνδεσμοι μεταξύ των γραμμών, πρότυπο rack-to-rack |
| Δοκιμαστική μονάδα | 20 μέτρα. | Διευρυμένες συνδέσεις μεταξύ ράκων και διαδρόμων |
| Δοκιμαστική μονάδα | 30 μέτρα | Κατανομή στο τέλος της σειράς ή ζώνης |
| Επικαιροποιημένη συσκευή | 50 μέτρα. | Μέγιστη εμβέλεια με ίνες OM4 |
Όλα τα καλώδια έχουν πανομοιότυπες μηχανικές και οπτικές προδιαγραφές, εκτός από την ανοχή μήκους (για μήκους ≥ 5 m, η ανοχή είναι +2% x L / -0).
- Πιστοποίηση από άκρο σε άκρο:Κάθε καλώδιο είναι συνδυασμένο με πομπούς NVIDIA για εγγυημένη διαλειτουργικότητα και περιθώρια σύνδεσης.
- Χαμηλό συνολικό κόστος ιδιοκτησίας:Ο παθητικός σχεδιασμός εξαλείφει την κατανάλωση ενέργειας, μειώνοντας το κόστος ψύξης στα κέντρα δεδομένων.
- Δυνατότητα και ασφάλεια:Το σακάκι LSZH ελαχιστοποιεί τους τοξικούς καπνούς σε περίπτωση πυρκαγιάς.
- Κατασκευή ακριβείας:Οι συνδετήρες APC με σταθερή γεωμετρία εξασφαλίζουν επαναλαμβανόμενη χαμηλή απώλεια.
- Εγγύηση και υποστήριξη:Η άμεση συμβατότητα NVIDIA μειώνει την πολυπλοκότητα επίλυσης προβλημάτων.
- Μην αφαιρείτε τα καπάκια σκόνης μέχρι τη στιγμή της εγκατάστασης για να αποφευχθεί η μόλυνση των οπτικών τελικών επιφανειών.
- Να αποφεύγεται η υπέρβαση της ελάχιστης ακτίνας κάμψης των 30 mm· οι σφιχτές κάμψεις μπορούν να προκαλέσουν απώλεια μικροκαμψής και μόνιμη βλάβη των ινών.
- Παρόλο που το καλώδιο δεν είναι αγωγό και δεν είναι ευαίσθητο στις ESD, συνδυάζεται με αισθητούς στις ESD δέκτες ∙ ακολουθήστε τις τυπικές προφυλάξεις ESD κατά τον χειρισμό.
- Ποτέ μην αναμειγνύετε MPO-12/APC (πράσινο κέλυφος) με συνδετήρες MPO-12/UPC (μπλε κέλυφος).
- Χρησιμοποιήστε μόνο ισοπροπυλική αλκοόλη και μαντηλάκια χωρίς πτερύγια ή ειδικά καθαριστικά MPO για τον καθαρισμό των σιδηροτροχών.
Η Hong Kong Starsurge Group Co., Limited είναι ένας προμηθευτής τεχνολογίας δικτύου, υπηρεσιών πληροφορικής και λύσεων ολοκλήρωσης συστημάτων.Η εταιρεία εξυπηρετεί πελάτες σε όλο τον κόσμο με προϊόντα που περιλαμβάνουν διακόπτες δικτύουΜε την υποστήριξη μιας έμπειρης ομάδας πωλήσεων και τεχνικής, η Starsurge υποστηρίζει βιομηχανίες όπως η κυβέρνηση, η υγειονομική περίθαλψη,ΚατασκευήΗ εταιρεία προσφέρει επίσης λύσεις IoT, συστήματα διαχείρισης δικτύου, προσαρμοσμένη ανάπτυξη λογισμικού, πολυγλωσσική υποστήριξη και παγκόσμια παράδοση.Με μια προσέγγιση που δίνει προτεραιότητα στον πελάτηΗ Starsurge επικεντρώνεται στην αξιόπιστη ποιότητα, την ευαίσθητη εξυπηρέτηση και τις προσαρμοσμένες λύσεις που βοηθούν τους πελάτες να χτίσουν αποτελεσματική, επεκτάσιμη και αξιόπιστη υποδομή δικτύου.
Επίσημος συνεργάτης της NVIDIA:Η Starsurge παρέχει γνήσια καλώδια NVIDIA, δέκτες και συστατικά δικτύου με πλήρη διαφάνεια της αλυσίδας εφοδιασμού και γρήγορη παράδοση.
| Μοντέλο δέκτη-διαβιβαστή NVIDIA | Φόρμα | Ταχύτητα | Συμβατότητα καλωδίων |
|---|---|---|---|
| MMA4Z00-NS | Δίδυμη θύρα OSFP | 800Gb/s (2x400G) | MFP7E10-Nxxx (διπλό MPO-12/APC) |
| MMA4Z00-NS400 | Επικαιροποιημένο | 400Gb/s | MFP7E10-Nxxx |
| MMA1Z00-NS400 | Δελτίο ΕΚΑΧ, Δελτίο ΕΚΑΧ | 400Gb/s | MFP7E10-Nxxx |
| Εναλλακτικά NVIDIA Quantum-2 / Spectrum-4 | Επικαιροποιημένο | ΔΕΔ 400G/800G | MFP7E10-N020 / άλλα μήκη |
- Επιβεβαιώστε τον τύπο συνδέσμου: MPO-12/APC (γυναίκα) και στα δύο άκρα
- Βεβαιώστε την απόσταση σύνδεσης: 20m είναι εντός εμβέλειας OM3 (≤30m) και υποστηρίζει πλήρη εμβέλεια 50m εάν χρησιμοποιείται OM4 για μεγαλύτερες παραλλαγές.
- Βεβαιωθείτε ότι οι δέκτες-διαβιβαστές είναι συμβατοί με την πολικότητα διασταύρωσης τύπου Β. Οι οπτικές της NVIDIA απαιτούν τύπου Β για άμεση σύνδεση.
- Ελέγξτε αν τα πλαστικά σας, εάν χρησιμοποιούνται, είναι επίσης MPO/APC και διατηρήστε τη χαρτογράφηση πολικότητας.
- Διαθέστε κατάλληλα καθαριστικά MPO και κάλυκες σκόνης για συντήρηση.
- NVIDIA MMA4Z00-NSΔύο θύρες OSFP 800G DR8 δέκτη για διακόπτες
- NVIDIA MMA1Z00-NS400Πηγή: Δελτίο ΕΚΑΧ, Δελτίο ΕΚΑΧ.
- Η σειρά NVIDIA MFP7E20∆ ενεργά οπτικά καλώδια για μεγαλύτερη εμβέλεια
- Προσαρμοστές διαφράγματος MPO-12/APC σε MPO-12/APCΓια επέκταση και τοποθέτηση πάνελ
- Σημείωση εφαρμογής: Οπτικά καλώδια και συνδέσεις για NDR InfiniBand (διαθέσιμο από την υποστήριξη NVIDIA)
- IEC 61754-7: Συσκευές διασύνδεσης οπτικών ινών ̇ οικογένεια συνδέσμων MPO
- Telcordia GR-1435-CORE: Γενικές απαιτήσεις για τις οπτικές συνδέσεις πολλαπλών ινών







