Καλώδιο διαχωριστή NVIDIA MFP7E20-N015 1:2 | 800G σε 2x400G MPO-12/APC OM4, 15m
Λεπτομέρειες:
| Μάρκα: | Mellanox |
| Αριθμό μοντέλου: | MFP7E20-N015 |
| Έγγραφο: | MFP7E20-Nxxx.pdf |
Πληρωμής & Αποστολής Όροι:
| Ποσότητα παραγγελίας min: | 1 τεμ |
|---|---|
| Τιμή: | Negotiate |
| Συσκευασία λεπτομέρειες: | Εξωτερικό κουτί |
| Χρόνος παράδοσης: | Βασισμένο στο αποθεματικό |
| Όροι πληρωμής: | T/T |
| Δυνατότητα προσφοράς: | Προμήθεια ανά έργο/παρτίδα |
|
Λεπτομερής ενημέρωση |
|||
| Μοντέλο ΑΡΙΘ.: | MFP7E20-N015 | Σχήμα υλικού: | Στρογγυλό Σύρμα |
|---|---|---|---|
| Επιτρεπόμενη αντοχή εφελκυσμού: | 1000N <10000n | Πιστοποίηση: | RoHS, CE, ISO9001, VDE, CCC |
| υλικό θήκης: | PVC | Μήκος: | 15μ |
| Ρυθμός δεδομένων: | 400GB/s | Προέλευση: | Ινδία / Ισραήλ / Κίνα |
Περιγραφή προϊόντων
Το NVIDIA MFP7E20-N015 είναι ένα υψηλής απόδοσης παθητικό οπτικό καλώδιο διαίρεσης σχεδιασμένο για τη σύνδεση ενός OSFP 800Gb / s πομπού με δύο ανεξάρτητους 400Gb / s OSFP ή QSFP112 πομπούς.Μηχανική με συνδέσεις MPO-12/APC, 8 ενεργές ίνες (50/125μm OM4), και τοπολογία διασταύρωσης τύπου Β, εξασφαλίζει απρόσκοπτη ακεραιότητα σήματος για υφάσματα InfiniBand NDR, Ethernet και NVLink.Ιδανικό για αρχιτεκτονικές σπονδυλικής στήλης σε συστάδες AI, κέντρα δεδομένων και αποθήκευση υψηλών επιδόσεων.
Η σειρά NVIDIA MFP7E20-Nxxx παρέχει μια μοναδική λειτουργία διαχωρισμού 4 καναλιών σε 2 καναλιών σε μία μονάδα MPO-12/APC σε διπλή μονάδα MPO-12/APC.Το MFP7E20-N015 προσφέρει 15 μέτρα εμβέλειας χρησιμοποιώντας χαμηλής απώλειας OM4 πολυμέτωπη ίνες με υδατικό σακάκι LSZHΗ γωνιακή γυαλιστική φυσικής επαφής (APC) (8 μοίρες) εξαλείφει τις αντανακλάσεις και διατηρεί ανώτερη οπτική απώλεια επιστροφής ≥ 35 dB.Αυτό το καλώδιο διακοπής επιτρέπει σε μια θύρα 800G (twin OSFP) να διασκορπιστεί σε δύο ανεξάρτητες συνδέσεις 200G / 400GΚάθε καλώδιο δοκιμάζεται αυστηρά στο εργοστάσιο, συμμορφώνεται με την Telcordia GR-1435 και υποστηρίζει κλειδαριά push-pull για εύκολη ανάπτυξη.
Ένα MPO-12/APC (8 ενεργές ίνες) διαχωρίζεται σε δύο ξεχωριστές συνδέσεις MPO-12/APC, η καθεμία από τις οποίες μεταφέρει 4 ίνες (2x200G ή 400G ανά κλάδο).
Υποστηρίζει InfiniBand NDR, 800G/400G Ethernet και NVLink. Πλήρως παθητική και διαφανής.
Το φινίρισμα APC μειώνει τις αντανακλάσεις (αποστροφή ≥35 dB) για ανώτερη ποιότητα σήματος.
Η διασταυρούμενη χαρτογράφηση ινών εξασφαλίζει τη σωστή ευθυγράμμιση TX / RX μεταξύ των δέκτων χωρίς εξωτερικές ρυθμίσεις πολικότητας.
Χαλαρωτικό μπουφάν χαμηλής θερμοκρασίας καπνού μηδενικού τύπου για χώρους ολομέλειας/ανύψωσης (LSZH/OFNR), χρώμα υδάτινο που υποδεικνύει πολυμέτρο OM3/OM4.
Κλειδώματα με σπρώξιμο, προεγκατεστημένα καλύμματα από σκόνη, διάμετρο στρογγυλού καλωδίου 3,0 mm, ακτίνα κάμψης 30 mm.
Κατασκευάζεται γύρω από ίνες multimode 50/125μm (OM3 για μοντέλα ≤30m, OM4 για >30m· το MFP7E20-N015 χρησιμοποιεί το OM4 για εκτεταμένες επιδόσεις 15m με χαμηλή απώλεια εισαγωγής).Οι θηλυκές συνδέσεις MPO-12/APC ενσωματώνουν τρύπες ευθυγράμμισης που ταιριάζουν με τις καρφίτσες του δέκτη, εξασφαλίζοντας ακριβή οπτική ευθυγράμμιση.Η διασύνδεση τύπου Β "crossover" εξασφαλίζει ότι η λωρίδα 1 στο τέλος των 4 καναλιών (πλευρά OSFP με δίδυμες θύρες) συνδέεται με τη λωρίδα 12 στον πρώτο κλάδο και με τη λωρίδα 2 στη λωρίδα 11 στον δεύτερο κλάδο.Η NVIDIA έχει ένα αυστηρό προϋπολογισμό απώλειας εισαγωγής (≤ 0,35 dB + 0,0 dB).0004 x L) εξασφαλίζει την αξιοπιστία του συνδέσμου σε διάφορες θερμοκρασίες και υγρασία (-40°C έως 85°C), 0-70°C).
- Σύνδεση NVIDIA OSFP 800G δέκτη διπλής θύρας (π.χ. MMA4Z00-NS) σε κορυφαία διακόπτες σε προσαρμογείς DPU ConnectX‐7 ή BlueField‐3 χρησιμοποιώντας μονάδες 400G OSFP/QSFP112.
- Συγκέντρωση διακομιστών υψηλής πυκνότητας όπου δύο διακομιστές μοιράζονται μια θύρα διακόπτη μέσω διαμόρφωσης διαχωριστή 1:2 (κάθε κλάδος εξυπηρετεί ξεχωριστό κόμβο υπολογισμού).
- Συγκεντρώσεις AI/ML που απαιτούν 200G ανά κλάδο από μία και μόνο θύρα 800G, μειώνοντας το όγκο καλωδίων και βελτιστοποιώντας την ροή αέρα.
- Δίκτυα σπονδυλικής στήλης στα κέντρα δεδομένων που χρησιμοποιούν πολυμέθοδο ίνες για σύντομη εμβέλεια, οικονομικά αποδοτικές διασυνδέσεις υψηλής ταχύτητας έως 50 μέτρα (με έως 2 πίνακες επικάλυψης).
Το MFP7E20-N015 έχει σχεδιαστεί για απρόσκοπτη ενσωμάτωση με λύσεις δικτύωσης από άκρο σε άκρο της NVIDIA.
- Δίδυμες θύρες OSFP:MMA4Z00-NS (800G DR8), MMA4Z00-NS400 (400G DR4+)
- Μεμονωμένα πορτ OSFP / QSFP112 δέκτες:MMA1Z00-NS400, QSFP112 400G DR4 μονάδες
- Δικτυακοί προσαρμογείς:NVIDIA ConnectX‐7, ConnectX‐6 (με κατάλληλο κλουβί/προσαρμοστή), DPU BlueField‐3
- Διακόπτες:NVIDIA Quantum-2, πλατφόρμες με βάση το Spectrum-4 με κλουβιά OSFP.
| Παράμετρος | Προδιαγραφή (MFP7E20-N015) |
|---|---|
| Τύπος προϊόντος | Παθητικό 1: 2 οπτικό καλώδιο διαίρεσης |
| Τύπος συνδέσμου | Από MPO-12/APC (γυναίκα) έως 2x MPO-12/APC (γυναίκα) |
| Τύπος ινών | 50/125μm Multimode OM4 (για μήκη > 30m· 15m χρησιμοποιεί OM4) |
| Αριθμός ενεργών ινών | 8 ίνες (4 μετάδοση / 4 λήψη ανά χαρτογράφηση κλάδου) |
| Διάστημα καλωδίου | 15 μέτρα (διαφορά ανοχής: +2% x L / -0) |
| Απώλεια εισαγωγής (μέγιστη) | ≤ 0,35 dB + 0,0004 x L (L=15m → ≤ 0,356 dB ανά άκρη συνδέσμου) |
| Επιστροφή απώλειας | ≥ 35 dB (φώτιση APC) |
| Υλικό και χρώμα σακάτου | LSZH / OFNR, Aqua |
| Διάμετρος καλωδίου | 30,0 ± 0,2 mm |
| Ελάχιστη ακτίνα κάμπωσης | 30 mm (στατικό) |
| Θέρμανση λειτουργίας | 0°C έως 70°C |
| Θέρμανση αποθήκευσης | -40°C έως 85°C |
| Τοπολογία / Πολικότητα | Τύπος Β (crossover) ανά πρότυπο MPO |
| Συμμόρφωση με τις κανονιστικές διατάξεις | RoHS, IEC 61754-7, Telcordia GR-1435, Προϊόν λέιζερ κλάσης 1 (IEC 60825-1/2) |
| Αριθμός παραγγελίας | Περιγραφή | Διάρκεια | Τύπος ινών |
|---|---|---|---|
| Δελτίο ΕΚΑΧ, αριθ. | Καλώδιο NVIDIA με παθητικές ίνες, MMF, MPO12 APC έως 2xMPO12 APC | 3 μέτρα | ΟΜ3 |
| Δελτίο ΕΚΑΧ, αριθ. | Καλώδιο NVIDIA με παθητικές ίνες, MMF, MPO12 APC έως 2xMPO12 APC | 5 μέτρα | ΟΜ3 |
| Δελτίο ΕΚΑΧ αριθ. | Καλώδιο NVIDIA με παθητικές ίνες, MMF, MPO12 APC έως 2xMPO12 APC | 7 μέτρα | ΟΜ3 |
| Δοκιμαστική μονάδα | Καλώδιο NVIDIA με παθητικές ίνες, MMF, MPO12 APC έως 2xMPO12 APC | 10 μέτρα | ΟΜ3 |
| Δοκιμαστική μονάδα | Καλώδιο NVIDIA με παθητικές ίνες, MMF, MPO12 APC έως 2xMPO12 APC | 15 μέτρα | OM4 |
| Δελτίο ΕΚΑΧ, αριθ. | Καλώδιο NVIDIA με παθητικές ίνες, MMF, MPO12 APC έως 2xMPO12 APC | 20 μέτρα | OM4 |
| Επικαιροποιημένη συσκευή | Καλώδιο NVIDIA με παθητικές ίνες, MMF, MPO12 APC έως 2xMPO12 APC | 30 μέτρα | OM4 |
| Δοκιμαστική μονάδα | Καλώδιο NVIDIA με παθητικές ίνες, MMF, MPO12 APC έως 2xMPO12 APC | 50 μέτρα | OM4 |
100% οπτική δοκιμή για απώλεια εισαγωγής, απώλεια επιστροφής και πολικότητα.
Υποστηρίζει 200G ανά κλάδο ινών, επιτρέποντας τη μετανάστευση 400G/800G χωρίς επανακαλωδιόμηση.
Καμία ενεργή ηλεκτρονική ιδανική για φορτία εργασίας HPC και AI ευαίσθητα στην καθυστέρηση.
Συνδυάζει δύο υποκαταστήματα σε ένα MPO, απλοποιώντας τη διαχείριση καλωδίων.
Ο όμιλος Starsurge του Χονγκ Κονγκ παρέχει πλήρη υποστήριξη του κύκλου ζωής για τα πρωτότυπα οπτικά προϊόντα NVIDIA, συμπεριλαμβανομένης της τεχνικής διαβούλευσης πριν από την πώληση, της επικύρωσης συμβατότητας και της εφοδιαστικής σε όλο τον κόσμο.Κάθε καλώδιο MFP7E20-N015 προέρχεται απευθείας από την εξουσιοδοτημένη αλυσίδα εφοδιασμού NVIDIAΗ ομάδα μηχανικών μας βοηθά με το σχεδιασμό της τοπολογίας δικτύου, την αντιστοίχιση του δέκτη και την καθοδήγηση εγκατάστασης στο χώρο.com ή επικοινωνήστε με τον υπεύθυνο λογαριασμού σας.
- Οι μολυσμένοι συνδετήρες πρέπει να καθαρίζονται χρησιμοποιώντας οπτικά καθαριστικά συνδετήρων (ποτέ μην χρησιμοποιείτε πετσέτες με αλκοόλ στην άκρη χωρίς τα κατάλληλα εργαλεία).
- Αποφύγετε να λυγίζετε το καλώδιο πέρα από ακτίνα 30 mm· οι κοφτερές κλίσεις μπορούν να βλάψουν μόνιμα τις ίνες.
- Διατηρήστε τα καλώδια μακριά από υγρά και περιβάλλοντα υψηλής υγρασίας πέραν των προδιαγραφών.
- Απαιτούνται προφυλάξεις ESD κατά τον χειρισμό των δέκτων, αλλά το ίδιο το καλώδιο ινών δεν είναι αγωγό.
- Ποτέ μην πιέζετε τον συνδετήρα MPO· ευθυγραμμίστε το κλειδί και πιέστε απαλά μέχρι να συμβεί η κλειδαριά.

Η Hong Kong Starsurge Group Co., Limited είναι ένας προμηθευτής τεχνολογίας δικτύου, υπηρεσιών πληροφορικής και λύσεων ολοκλήρωσης συστημάτων.Η εταιρεία εξυπηρετεί πελάτες σε όλο τον κόσμο με προϊόντα που περιλαμβάνουν διακόπτες δικτύουΜε την υποστήριξη μιας έμπειρης ομάδας πωλήσεων και τεχνικής, η Starsurge υποστηρίζει βιομηχανίες όπως η κυβέρνηση, η υγειονομική περίθαλψη,ΚατασκευήΗ εταιρεία προσφέρει επίσης λύσεις IoT, συστήματα διαχείρισης δικτύου, προσαρμοσμένη ανάπτυξη λογισμικού, πολυγλωσσική υποστήριξη και παγκόσμια παράδοση.Με μια προσέγγιση που δίνει προτεραιότητα στον πελάτηΗ Starsurge επικεντρώνεται στην αξιόπιστη ποιότητα, την ευαίσθητη εξυπηρέτηση και τις προσαρμοσμένες λύσεις που βοηθούν τους πελάτες να χτίσουν αποτελεσματική, επεκτάσιμη και αξιόπιστη υποδομή δικτύου.
Συνεργαστείτε μαζί μας για γνήσια καλώδια της σειράς NVIDIA MFP7E20, γρήγορη αποστολή και εξειδικευμένη τεχνική υποστήριξη.
- 1- Δύο.800G → 400G + 400GΤύπος Β Πολικότητα:Η διασταυρούμενη καλωδίωση εξασφαλίζει την ευθυγράμμιση TX/RX
- Τάξη OM4:Βελτιστοποιημένο για σήματα PAM4 400G-800G
- Παγκόσμια πιστοποίηση:Ειδικότερα, οι ενδείξεις που αναφέρονται στην παράγραφο 1 πρέπει να ισχύουν για τις εν λόγω ενδείξεις.
| Μοντέλο δέκτη | Φόρμα | Ποσοστό δεδομένων | Συμβατό με το MFP7E20-N015 |
|---|---|---|---|
| MMA4Z00-NS | Δίδυμη θύρα OSFP | 800G DR8 | Ναι (χρησιμοποιεί και τα δύο καλώδια διαχωρισμού) |
| MMA4Z00-NS400 | Επικαιροποιημένο | 400G DR4 | ΝΑΙ ∆ιακαταστήματα |
| MMA1Z00-NS400 | Δελτίο ΕΚΑΧ, Δελτίο ΕΚΑΧ | 400G DR4 | ΝΑΙ ∆ιακαταστήματα |
| Γενική 400G DR4/FR4 (MPO-12/APC) | Δελτίο ΕΚΑΧ, Δελτίο ΕΚΑΧ. | 400G | Ναι, εάν πληρούνται οι προϋπολογισμοί για την διεπαφή και τις απώλειες του APC |
| 100G SR4 (MPO-12/UPC) | Δελτίο ΕΚΑΧ, Δελτίο ΕΚΑΧ | 100G NRZ | Όχι (αντιστοιχία της Πολωνίας) |
- Επιβεβαιώστε ότι οι δέκτες και στα δύο άκρα απαιτούν γυναικεία διεπαφή MPO‐12/APC (κλειδί επάνω).
- Βεβαιωθείτε ότι το μήκος του καλωδίου (15m) ταιριάζει στο ράκ-στη-ράκ ή σε απόσταση σειράς.
- Ελέγξτε τις θύρες διακόπτη: οι θύρες OSFP διπλής θύρας πρέπει να συνδυάζονται με δύο καλώδια διαχωρισμού για πλήρη αξιοποίηση 800G.
- Σχέδιο για τα κάλυμμα σκόνης και τα κιτ καθαρισμού για τη διατήρηση χαμηλών απωλειών εισαγωγής.
- Διασφαλίζεται η θερμοκρασία του περιβάλλοντος λειτουργίας σε εύρος 0-70°C, χωρίς υπερβολικές καμπύλες.
- NVIDIA MMA4Z00-NS 800G δίδυμος σταθμός OSFP DR8
- Πιστολή παραλαβής NVIDIA MMA1Z00-NS400
- NVIDIA MFP7E20-N050 50m OM4 καλώδιο διαίρεσης για εκτεταμένη εμβέλεια
- Δοκιμαστικές συσκευές για την παραγωγή ηλεκτρικής ενέργειας
- Οπτικές πένες καθαρισμού και καθαριστικά κασέτας για συνδέσμους MPO







